serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  09.07.2018

19 lipca sędzia Małgorzata Gersdorf zamierza wrócić z urlopu. Nie uznaje odesłania jej w stan...

Minęła dwudziesta 

09.07.2018

19 lipca sędzia Małgorzata Gersdorf zamierza wrócić z urlopu. Nie uznaje odesłania jej w stan... ROZWIŃ

19 lipca sędzia Małgorzata Gersdorf zamierza wrócić z urlopu. Nie uznaje odesłania jej w stan spoczynku i skrócenia kadencji. Czy grozi nam dualizm prawny? – Pani prezes Małgorzata Gersdorf przeszła w stan spoczynku – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Podkreśla, że nie można być prezesem nie będąc czynnym sędzią i dlatego nie ma już sprawy I prezes SN, a decyzje podejmowane przez sędziego w stanie spoczynku nie mają mocy prawnej.

Komisja weryfikacyjna wydała kolejne decyzje cofające postanowienia reprywatyzacyjne w sprawie dwóch warszawskich kamienic. Sprawę dzikiej reprywatyzacji w stolicy, ale również w całej Polsce oraz reformę sądownictwa i reakcję Micka Jaggera na list od Lecha Wałęsy komentują Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) i Łukasz Schreiber (PiS).

Wywiad prezesa Jarosław Kaczyńskiego dla „Sieci”. Czy świadczy o poprawie jego formy po pobycie w szpitalu? Chwali w nim porozumienie Polski z Izraelem w sprawie ustawy o IPN. A Izrael negocjuje z Rosją na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, Waszyngton planuje spotkanie Trump-Putin. Na scenie międzynarodowej tworzy się niekorzystna sytuacja dla Warszaway. W studio Witold Repetowicz (defence24.pl) i Piotr Skwiecińki (Sieci). ZWIŃ