serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  09.06.2018

– Co innego jest toczenie sporu wokół sądownictwa tu w Polsce, a zupełnie czym innym...

Minęła dwudziesta 

09.06.2018

– Co innego jest toczenie sporu wokół sądownictwa tu w Polsce, a zupełnie czym innym... ROZWIŃ

– Co innego jest toczenie sporu wokół sądownictwa tu w Polsce, a zupełnie czym innym jest przenoszenie tego sporu do Unii Europejskiej. Przed wejściem polityków UE w kampanię wyborczą, nasz spór wewnętrzny zostaje wykorzystywany do wzajemnych przepychanek – mówi Jerzy Kozłowski (Kukiz'15). O apelu do Komisji Europejskiej o zaskarżenie ustawy o Sądzie Najwyższym do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dyskutują Elżbieta Stępień (Nowoczesna), Jerzy Kozłowski (Kukiz'15), Bartosz Kowncaki (PiS), Zbigniew Gryglas (PiS).

Jakie skutki może przynieść skarga opozycji na rząd w sprawie reformy sądownictwa? Frans Timmermans przekonał większość ambasadorów państw unijnych do kontynuowania procedury art. 7 wobec naszego kraju. Czy jest możliwość zakończenia sporu politycznego Komisji Europejskiej z Polską? Ocenia euro poseł Jacek Saryusz-Wolski.

Na koniec o samorządowej kampanii wyborczej w Warszawie i walce między kandydatami prawicy Patrykiem Jakim i Komitetu Obywatelskiego Rafałem Trzaskowskim. W studio Jerzy Jachowicz (Sieci) i Joanna Miziołek (Wprost). ZWIŃ