serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  09.01.2019

Prezes Jarosław Kaczyński przyjął wicepremiera Włoch i szefa Ligii Północnej Matteo Salviniego. Rozmowy miały dotyczyć...

Minęła dwudziesta 

09.01.2019

Prezes Jarosław Kaczyński przyjął wicepremiera Włoch i szefa Ligii Północnej Matteo Salviniego. Rozmowy miały dotyczyć... ROZWIŃ

Prezes Jarosław Kaczyński przyjął wicepremiera Włoch i szefa Ligii Północnej Matteo Salviniego. Rozmowy miały dotyczyć m.in. porozumienia w sprawie budowy konserwatywnego bloku w Unii Europejskiej, która sprzeciwiała by się tak daleko idącej ingerencji instytucji europejskich w sprawy wewnętrzne suwerennych państw oraz polityki migracyjnej Unii. Wizyta spotkała się z krytyką polskiej opozycji oraz unijnego establishmentu. Gośćmi programu są Witold Waszczykowski (PiS) i Andrzej Grzyb (PSL).

O podobieństwach i różnicach w polityce polskiej i włoskiej mówi tłumacz i komentator Tomasz Łysiak.

Z czego wynika poparcie w państwach unijnych dla takich partii jak PiS czy Liga Północna? Dlaczego elity liberalne je atakują i zarzucają im populizm? Czy dojdzie do przemodelowania sceny politycznej po wyborach europejskich? Oceniają Ivo Bdender (Poland Daily) i Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy).

Opozycja oburza się na decyzję ministra środowiska o prewencyjnym odstrzale dzików . Ma to przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się ASF. Nie podoba im się również selekcyjny odstrzał żubrów. W zamian niektórzy proponują likwidację hodowli trzody chlewnej. O co chodzi protestującym w ochronie dzików? Oceniają Gabriel Janowski (b. minister rolnictwa), Jan Szyszko (b. minister środowiska) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).

Na koniec o bieżących wydarzeniach Michał Rachoń w sprzeczce z satyrykiem Janem Pietrzakiem. ZWIŃ