Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  08.03.2018

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem...

Minęła dwudziesta 

08.03.2018

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem... ROZWIŃ

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej Jeanem Claudem Junckerem i Fransem Timmermansem w sprawie prowadzonej wobec Polski procedury praworządności. Przekazał im i wszystkim przywódcom krajów Unii Europejskiej białą księgę w sprawie reformy sądownictwa. Gośćmi programu są wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystych obchodach Marca’68. Prosił o wybaczenie tych, których zmuszono do emigracji i ich rodziny. Uroczystości próbowali zakłócić Obywatele RP wraz z Janem Tomaszem Grossem i niechętnymi rządowi publicystami. O Marcu’68 dyskutują Ireneusz Zyska (Wolni i Solidarni), Marek Sowa (Nowoczesna), Artur Warzocha (PiS) i Marek Jakubiak (Kukiz’15).

O rozliczeniu komunistów odpowiedzialnych za antysemicką nagonkę w Marcu’68 oraz za grudzień’70 czy stan wojenny mówi historyk Piotr Gontarczyk.

Szef Gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski rozmawiał z czołowymi politykami amerykańskimi, w tym odpowiedzialnym za politykę europejską w Departamencie Stanu Wessem Mitchelem. Zdementował informację podawaną przez jeden z portali o zamrożeniu stosunków w związku z ustawą o YPN. Komentują Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność) i Konrad Kołodziejski (Sieci). ZWIŃ