serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  07.02.2018

– Sytuacja, w której politycy PO i PSL głosują przeciwko Polakowi na funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu...

Minęła dwudziesta 

07.02.2018

– Sytuacja, w której politycy PO i PSL głosują przeciwko Polakowi na funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu... ROZWIŃ

– Sytuacja, w której politycy PO i PSL głosują przeciwko Polakowi na funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, nie mając żadnych gwarancji na piśmie, że Polaka zastąpi na tym stanowisku Polak jest sytuacją bardzo dwuznaczną i myślę, że wyborcy odpowiednio to ocenią – mówi Ryszard Czarnecki (PiS), odwołany wiceprzewodniczący PiS. To efekt jego personalnego sporu z europosłanką PO Różą Thun.

– Ryszard Czarnecki walczył o interes Polski. Politycy PO i PSL głosując za jego odwołaniem zdradzili państwowe wartości – uważa Dominik Tarczyński (PiS) w związku z pozbawieniem Czarneckiego stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – My nie głosowaliśmy przeciwko miejscu Polaka w prezydium PE, tylko głosowaliśmy przeciwko standardom, które nie mogą być łamane – stwierdza Andrzej Czerwiński (PO). Dyskutują również Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) oraz Marek Sowa (Nowoczesna).

Politycy starają się także odpowiedzieć na pytanie dlaczego osoby powiązane z komunistycznym aparatem władzy , których ojcowie byli funkcjonariuszami aparatu represji lub działaczami komunistycznymi, dziś atakują polski naród przypisując mu współodpowiedzialność za Holocaust i mordowanie Żydów w czasie II wojny światowej?

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego oraz wypowiedzi polityków i osób publicznych, w których przypisują Polakom mordowanie Żydów w czasie II wojny światowej komentują Andrzej Stankiewicz (onet.pl) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska). ZWIŃ