Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  06.12.2021

Grupa europejskich partii konserwatywnych spotkała się w Warszawie. Spotkanie zostało zwołane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego...

Minęła dwudziesta 

06.12.2021

Grupa europejskich partii konserwatywnych spotkała się w Warszawie. Spotkanie zostało zwołane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego... ROZWIŃ

Grupa europejskich partii konserwatywnych spotkała się w Warszawie. Spotkanie zostało zwołane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego w kontrze do zakusów nowego rządu Niemiec budowy federacjyzolnego państwa Europy w ramach przekształcania Unii Europejskiej.Instytucje europejskie przejęły by prawa państw narodowych i odebrały im suwerenność. Rozmowy krytykuje opozycja z Donaldem Tuskiem, którzy dawał przyzwolenie na niekorzystne umowy energetyczne z Rosją. Gośćmi programu są Kazimierz Kleina (PO) i Zbigniew Kuźmiuk (PiS).

W drugiej części programu o stosowanie narzędzi ekonomicznych przeciw Zachodowi przez Rosję mówi prof. Piotr Grochmalski, ekspert ds. Bezpieczeństwa.

O uzależnieniu Europy od rosyjskich surowców energetycznych i wykorzystania tego do federalizacji Unii Europejskiej mówi ekonomista prof. Grzegorz Kucharczyk.

Na koniec o pomysłach federalizacji Unii Europejskiej mówi były senator Bogdan Pęk (PiS). ZWIŃ