serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  06.06.2018

Premier Mateusz Morawiecki bronił w Sejmie swojej zastępczyni ds. społecznych Beaty Szydło i minister rodziny...

Minęła dwudziesta 

06.06.2018

Premier Mateusz Morawiecki bronił w Sejmie swojej zastępczyni ds. społecznych Beaty Szydło i minister rodziny... ROZWIŃ

Premier Mateusz Morawiecki bronił w Sejmie swojej zastępczyni ds. społecznych Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Przedstawiał dokonania rządu w polityce społecznej. Opozycja chciała odwołania obu pań za protest niepełnosprawnych w Sejmie. Opozycja – jak wskazał premier – donosiła 300 razy na Polskę. Ostatnia inicjatywa to wniosek do Komisji Europejskiej o skierowanie sprawy reformy sądownictwa do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i zablokowanie reformy sądownictwa. Komentują Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Andrzej Stankiewicz (onet.pl).

Sejm odrzucił wniosek Platformy o wotum nieufności wobec Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej. Podczas debaty premier pytał m.in. czy w przypadku powrotu do władzy cofną odebranie przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom SB. Jak oceniana jest polityka społeczna rządu? Gośćmi programu są Marek Pęk (PiS) i Jerzy Wenderlich (SLD).

Pod koniec maja Komisja Europejska zatwierdziła ugodę z Gazpromem w sprawie monopolizacji rynku gazu. O polityce energetycznej Unii oraz aktywności Rosji w Polsce mówi pełnomocnik rządu ds. energetyki oraz b. szef UOP Piotr Naimski.

Wydarzenia polityczne komentuje satyryk Jan Pietrzak. ZWIŃ