serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  06.02.2018

– Służby wiedziały, że Michał Tusk pracuje w firmie OLT Express, a ta firma jest...

Minęła dwudziesta 

06.02.2018

– Służby wiedziały, że Michał Tusk pracuje w firmie OLT Express, a ta firma jest... ROZWIŃ

– Służby wiedziały, że Michał Tusk pracuje w firmie OLT Express, a ta firma jest przedmiotem rozpracowania operacyjnego, a później procesowego przez służby specjalne. Próbowaliśmy dowiedzieć się, która służba w ramach koordynacji podjęła się wyjaśnienia tego wątku – mówi przewodnicząca komisji śledczej, ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Komisja przesłuchała koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie Donalda Tuska Jacka Cichockiego.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN i następczym skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Spotkało się to z ogromną krytyką ze strony opozycji, która zarzuca, że szkodzi to pozycji i wizerunkowi Polski. Zadowolenia nie kryje PiS i Kukiz’15. Szansę na porozumienie w tej sprawie po decyzji prezydenta widzi z kolei izraelskie MSZ. Gośćmi programu są Krzysztof Paszyk (PSL), Marcin Horała (PiS), Bogusław Sonik (PO) i Jerzy Jachnik (Kukiz’15).

Powoływanie się na wpływy, brak koordynacji oraz działania służb specjalnych wobec Amber Gold i firm z nim powiązanych po przesłuchaniu b. koordynatora ds. służb Jacka Cichockiego komisja śledczą ds. Amber Gold oceniają Łukasz Kister (ekspert ds. służb specjalnych) i Dariusz Loranty (b. policjant). ZWIŃ