serwisy tvp

Minęła dwudziesta  05.03.2017

– Od pewnego czasu apeluję o to, aby retoryka wojenna odeszła na plan dalszy, a...

Minęła dwudziesta 

05.03.2017

– Od pewnego czasu apeluję o to, aby retoryka wojenna odeszła na plan dalszy, a...

ROZWIŃ

– Od pewnego czasu apeluję o to, aby retoryka wojenna odeszła na plan dalszy, a rozmowa o problemach sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości odbywała się spokojniej i jeżeli ma to być walka to wyłącznie na argumenty – mówi sędzia Barbara Piwnik, b. minister sprawiedliwości. Zdaniem Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości, za sprzeciwem wobec reformy sądownictwa stoi ta sama grupa, która sprzeciwiała się zmianom w Trybunale Konstytucyjnym i opowiadała się za jedną opcją. – Top próba wciągnięcia sędziów w politykę – ocenia.

– Jacek Saryusz-Wolski jest lepszym kandydatem, ale wygląda na to, że bez szans – uważa Piotr Apel. Poseł Kukiz’15 zastanawia się, dlaczego polska dyplomacja wcześniej nie sondowała poparcia innych państw dla tej kandydatury na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. – Saryusz-Wolski nie ma szans, bo dotąd zawsze ten urząd sprawował prezydent bądź premier – ocenia Marcin Święcicki z PO.

Dwie konkurencyjne kandydatury na szefa Rady Europejskiej wystawiane przez Polskę komentują Janusz Szwertner (onet.pl) i Jacek Karnowski (wSieci). ZWIŃ

Załaduj następne