serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  04.07.2018

– Czy Państwo wiecie, że Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie, którzy wydawali haniebne wyroki w czasie...

Minęła dwudziesta 

04.07.2018

– Czy Państwo wiecie, że Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie, którzy wydawali haniebne wyroki w czasie... ROZWIŃ

– Czy Państwo wiecie, że Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie, którzy wydawali haniebne wyroki w czasie stanu wojennego – wyjaśniał w Strasburgu zmiany kadrowe w Sądzie Najwyższym premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w sprawie przyszłości Europy. Tłumaczył, że wielu europejskich polityków nie rozumie rzeczywistości Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, a reforma sądownictwa to element walki z postkomunizmem.

O prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wyznaczyła Józefa Iwulskiego na swojego zastępcę i utrzymuje, żę pozostaje czynnym sędziom, choć ustawa o Sądzie Najwyższym odesłała jej w stan spoczynku. Prezydent stwierdził, że sędzia Iwulski został p.o. I prezesa, gdyż obecna prezes została odesłana na emeryturę. O różnicy zdań w sprawie zmian w SN dyskutują sędziowie – członek Krajowej Rady Sądownictwa Jarosław Dudzicz i rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

P.o. prezesa Sądu Najwyższego sędzia Iwulski orzekał w jednym procesie politycznym w czasie stanu wojennego. Jednym ze skazanych był były opozycjonista Marian Stach, który komentuje tę sprawę.

Sprawę postawienia na czele SN sędziego stanu wojennego oraz groźby Lecha Wałęsy o użycie broni i jego deklaracji, ze stanie na czele ruchu obrony sądownictwa komentują członkowie opozycji antykomunistycznej Andrzej Gwiazda, Ryszard Majdzik i Andrzej Kołodziej.

O wydarzeniach w kraju w sprzeczce z satyrykiem Janem Pietrzakiem. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy