serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  02.01.2018

– Lekarze jak długa jest historia medycyny pracowali dłużej niż 48 godzin. Szczególnie chodzi o...

Minęła dwudziesta 

02.01.2018

– Lekarze jak długa jest historia medycyny pracowali dłużej niż 48 godzin. Szczególnie chodzi o... ROZWIŃ

– Lekarze jak długa jest historia medycyny pracowali dłużej niż 48 godzin. Szczególnie chodzi o młodych lekarzy, którzy oddają najlepszą cząstkę pacjentom, ale zdobywają też wiedzą i doświadczenie – mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem, wypowiadanie umów opt-out przez lekarzy rezydentów, coraz bardziej ma charakter buntu politycznego. Nie rozumie tych działań, bo – jak tłumaczy – w systemie ochrony zdrowia jest coraz więcej pieniędzy, są podwyżki płac.

Prezydent Francji Emmanuel Macron wysłał kolejny sygnał do Polski, Czech, Węgier i Austrii twierdząc, że trzeba odbudować Europę i przeciwstawić się neonacjonalizmom. W tym czasie we Francji w miejscowości zamieszkałej przez muzułmanów zlinczowano policjantkę i policjanta, na przedmieściach płonęły samochody. Spokojniej było w Sylwestra w Niemczech, gdzie zorganizowano specjalne strefy bezpieczeństwa dla kobiet i zaangażowano ogromną armię policji. W Polsce Sylwester przebiegał bezpiecznie. Czy ma to związek z nieobecnością muzułmańskich imigrantów? Komentują Paweł Lisiecki (PiS), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) i Bogusław Sonik (PO).

Część liberalnych ekonomistów wezwało w specjalnym liście do premiera Morawieckiego do rozpoczęcia procedury przyjęcia do strefy euro, bo inaczej zostaniemy wepchnięci we wpływy Rosji. Czy Polska powinna przyjąć wspólną walutę? Oceniają ekonomiści Karol Modzelewski i Cezary Kaźmierczak.

Ukonstytuował się zarząd Nowoczesnej, w której zabrakło miejsca dla Ryszarda Petru. Czy to oznacza wewnętrzny konflikt w tej partii? Wyjaśnia przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. ZWIŃ