Ustawa o IPN, którą kilka dni temu przyjął Sejm, zakłada karanie za używanie terminu ...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  01.02.2018

Ustawa o IPN, którą kilka dni temu przyjął Sejm, zakłada karanie za używanie terminu ...

Minęła dwudziesta 

01.02.2018

Ustawa o IPN, którą kilka dni temu przyjął Sejm, zakłada karanie za używanie terminu ... ROZWIŃ

Ustawa o IPN, którą kilka dni temu przyjął Sejm, zakłada karanie za używanie terminu „polskie obozy zagłady”. Dokument wywołał międzynarodową, burzliwą debatę na temat polityki historycznej. – Rozumiemy emocje Izraela. Musimy zrobić wiele, by móc opowiedzieć historię Holokaustu razem – podkreślał w specjalnym orędziu premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szerzenie prawdy o zagładzie Żydów, to również sprawa Polski.
– Tak się składa, ze pewna narracja historyczna, która jest dobra z polskiego punktu widzenia, dla naszego interesu narodowego, jest w stu procentach zgodna z obiektywną prawdą. Musimy tę prawdę stale powtarzać – powiedział Marcin Horała (PiS). – To przemówienie powinno być raczej emitowane w stacjach za granicami. My w Polsce wszystko to doskonale wiemy. Zgadzamy się z tym w Sejmie, ale dziś Polska przegrywa brutalną wojnę informacyjną. Proszę pamiętać, że Holokaust dla Izraela jest swoistą religią. Oni walczą, mając swoje interesy globalne. Dziś pan premier nie powinien szczędzić wydatków, tak by w anglojęzycznej prasie i telewizji to przemówienie ukazywało się – dodał Piotr Misiło (Nowoczesna).

Wydarzenia w USA, Polsce i na świecie w tym polsko-izraelski kryzys dyplomatyczny z Arizony komentuje Wojciech Cejrowski.

Na koniec Dariusz Malejonek o swoim nowym projekcie muzycznym upamiętniającym Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. ZWIŃ