serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Małe jest wielkie  odc. 28 - The White Stripes

Amerykański duet The White Stripes, czyli rodzeństwo Meg oraz Jack White, pochodzi z Detroit, miasta...

Małe jest wielkie 

odc. 28 - The White Stripes

Amerykański duet The White Stripes, czyli rodzeństwo Meg oraz Jack White, pochodzi z Detroit, miasta... ROZWIŃ

Amerykański duet The White Stripes, czyli rodzeństwo Meg oraz Jack White, pochodzi z Detroit, miasta Iggy'ego Popa oraz MC5, i słusznie uważany jest za jedną z najważniejszych, współczesnych grup rockowych.

The White Stripes zwrócili na siebie szerszą uwagę w 2000 r. swym drugim krążkiem De Stijl, nawiązującym do awangardowego nurtu w sztuce, jaki pojawił się pod koniec I wojny światowej w Holandii. Zadziwiło mistrzostwo, z jakim Jack i Meg White łączyli blues, punk rock i muzykę pop.

Sukces już w skali międzynarodowej grupa odniosła rok później, wraz z ukazaniem się płyty White Blood Cells. Kolejny krążek pt Elephant z 2003 roku uznany został przez prasę jako jeden z najlepszych rock'n'rollowym albumów wszechczasów.

O tym, iż mamy do czynienia z najwybitniejszą formacją 'nowego rocka', można się było przekonać podczas ubiegłorocznej edycji Open'er Festiwal w Gdyni, gdzie The White Stripes zagrali sensacyjny koncert.

Przynależność do ścisłej czołówki rockowej super-ligi The White Stripes przypieczętowali swym piątym albumem Get Me Behind Satan (2005), pomysłowo rozpisanym głównie na gitarę akustyczną, elektryczną, fortepian, marimbę oraz perkusję (tylko 3 utwory opierają się na gitarze elektrycznej), jednak chwilami brzmiącym tak, jakby na płycie grała cała orkiestra.

Ostatnimi czasy Jack White, już bez swojej siostry, udziela się również w grupie The Raconteurs. Broken Boy Soldiers to ich pierwsza płyta wspólna płyta, opublikowana w maju 2006 przez firmę XL. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy