Ewa Poczar, „Sprawiedliwość dla matki”

Sąd w Przemyślu na 3 lata skazał...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Ewa Poczar, „Sprawiedliwość dla matki”

Sąd w Przemyślu na 3 lata skazał...

Ewa Poczar, „Sprawiedliwość dla matki”

Sąd w Przemyślu na 3 lata skazał... ROZWIŃ

Ewa Poczar, „Sprawiedliwość dla matki”

Sąd w Przemyślu na 3 lata skazał Mariusza S., właściciela dwóch pitbulli, które rok temu - we wrześniu - zagryzły na śmierć 12-letniego Kamila. Elżbieta Towarnicka, matka chłopca, nie może pogodzić się z tak niskim wyrokiem.

Dorota Grabowska, „Dla dobra dzieci”

Bicie, poniżanie, zmuszanie do jedzenia wymiocin i prezentowanie treści pornograficznych swoim dzieciom. Te i inne formy znęcania się nad własnymi dziećmi znalazły się w akcie oskarżenia przeciwko Markowi i Aleksandrze Kukawskim. Małżeństwo spędziło w areszcie 6 miesięcy z piętnem zwyrodniałych rodziców. Sąd uniewinnił ich ze wszystkich stawianych zarzutów. Kukawscy do dziś jednak nie mogą odzyskać swoich dzieci.

Katarzyna Handerek, „Bez odszkodowania”

11 lat temu doszło do tragedii w szpitalu w Wadowicach. Amelka Majtyka, jedna z bliźniaczek - tuż po urodzeniu - doznała ciężkiego urazu głowy, które spowodowało u malutkiej dziewczynki pęknięcie czaszki. Prawdopodobnie ktoś w szpitalu upuścił noworodka na posadzkę. Od tego czasu dziecko jest głęboko upośledzone. Ma uszkodzony mózg, nie widzi, nie jest w stanie samodzielnie jeść, ani nawet siedzieć. Mimo, że do wypadku bezsprzecznie doszło w szpitalu, do tej pory nie udało ustalić osób odpowiedzialnych za tragedię. Rodzina, która wystąpiła o odszkodowanie do ubezpieczyciela, od 10 lat walczy w sądzie o jego wypłatę.

Alina Suworow, „Gwizdka z nieba”

Kilka miesięcy temu Piotr Najdek zauważył, że jego 14-letni syn coraz częściej traci równowagę i miewa problemy z prawidłowym wypowiadaniem się. Diagnostyka wykazała, że Bartek zapadł na rzadką chorobę Niemanna-Picka, nazywaną potocznie dziecięcym alzheimerem. Nieleczona prowadzi do głębokiej degradacji organizmu, a jej terapia to koszt około 20 tysięcy złotych miesięcznie. Z pomocą wyszło stowarzyszenie, które założyła miejscowa prokurator. Do akcji charytatywnej włączyli się kolejni sędziowie, śledczy i przedstawiciele palestry. Oprócz pomocy Bartkowi, postawili sobie za cel walkę o refundację leku w Polsce. ZWIŃ