serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Alina Suworow, „Dom”

Od 10 lat pani Ewa walczy o rodzinny dom. Komornicy...

Alina Suworow, „Dom”

Od 10 lat pani Ewa walczy o rodzinny dom. Komornicy... ROZWIŃ

Alina Suworow, „Dom”

Od 10 lat pani Ewa walczy o rodzinny dom. Komornicy 14 razy próbowali zająć nieruchomość, za długi jej byłego męża. Kiedy próbowano egzekucji z ich majątku, dłużnik był prezesem kilku spółek, których dochód był przekazywany na konto jego matki. Kobieta i jej rodzice czują się oszukani i pozostawieni samym sobie, a wymiar sprawiedliwości zamiast dłużnika nęka ich.


Justyna Burdon, „Wszystko zgodnie z prawem”

Mieszkańcy Jabłonnej protestują przeciwko spalarni zwłok, które postawiono w ich miejscowości. Twierdzą, że podczas spopielania ciał wytwarzają się substancje szkodliwe dla zdrowia ludzi i dla środowiska. Wójt gminy przyznaje, że zbagatelizowano sprawę rzetelnego poinformowania mieszkańców.


Anna Świderska, „Nadzieja dla Markusa”

Lekarze stwierdzili, że nic nie mogą już pomóc choremu na nowotwór Markusowi. Jedna z koleżanek przyjaciela rodziców chłopca poradziła, aby spróbować terapii olejem z nasion konopii. Dzieciak, któremu lekarze dawali trzy tygodnie życia, przeżył już trzy miesiące i jego stan jest coraz lepszy. Rodzice chcieli by wesprzeć leczenie olejem z marihuany, ale wtedy weszli by w konflikt z prawem. Zbierają podpisy pod projektem legalizacji tego leku.


Aleksandra Rek, „Ale jaja!”

Co było pierwsze – jako czy kura? Naukowcy do dziś się spierają. Nie wie tego także Sylwia i Piotr Kowalscy, która w swoim domu kury tresuje. Pokazuje, że nie jest to tylko mięso do jedzenia. ZWIŃ