serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

„Tragedia w Piekarach Śląskich”, Marta Janota

Odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji z...

„Tragedia w Piekarach Śląskich”, Marta Janota

Odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji z... ROZWIŃ

„Tragedia w Piekarach Śląskich”, Marta Janota

Odbył się pogrzeb 13-letniej Patrycji z Bytomia. Dziewczynka została brutalnie zamordowana przez swojego nastoletniego kolegę Kacpra Ś. Policja prowadziła poszukiwania dziewczynki, po tym, jak jej matka zgłosiła się na komisariat podejrzewając, że stało się coś złego. Po 20 godzinach pracy śledczych - do zabójstwa przyznał się 15-letni chłopak, z którym Patrycja była w związku. Początkowo chciał odwrócić od siebie podejrzenia i zmieniał swoje zeznania. Ostatecznie przyznał się do zbrodni i wskazał policjantom miejsce ukrycia zwłok. Ciało dziewczynki odnaleziono na terenie nieużytków rolnych. Zginęła od ciosu nożem w serce. Sekcja zwłok wykazała, że 13-latka była w ciąży. Sprawca zadał jej ponad 20 ciosów nożem. Chłopak zabił ją w przeddzień swoich 15. urodzin i będzie sądzony jako nieletni, za co grozi mu pobyt zakładzie poprawczym. Jak podkreślają eksperci, jeśli do morderstwa doszłoby dzień później, nastolatkowi mogłoby grozić dożywocie.

„Mieszkania - widmo”, Dorota Grabowska

Zewnętrzny producent prowadził 12 lat temu buidowe na warszawskim Targówku. Kilkadziesiąt rodzin kupiło tam mieszkania. Do dziś ich nie dostało. Główny wykonawca zainkasował pieniądze, w sumie 14 milionów złotych, a następnie - ogłosił upadłość. Ludzie zostali bez mieszkań, za to z kredytami, które muszą spłacać.

„Terapia szokowa”, Paweł Kaźmierczak

18 - letni Piotr rozstaje się z dziewczyną, przeżywa zawód miłosny i postanawia targnąć się na swoje życie. Przerażona matka i siostra wzywają pomoc - dzwonią na policję. Chłopak trafia na komendę policji w Nysie na Opolszczyźnie. Pół godziny później podjeżdża tam karetka. Kobiety słyszą krzyki zatrzymanego i odgłos uderzeń. Następnego dnia, kiedy opuszcza komendę, okazuje się, że został pobity przez policjantów. Przez 5 lat śledztwa prokuratura nie znajduje żadnych uchybień w postępowaniu funkcjonariuszy i umarza postępowanie. Bliscy pobitego twierdzą, że do dziś nie doczekali się sprawiedliwości.

„Hotel na lata”, Jakub Ćwirlej,

Mieszkańcy bloku przy ul. Messnera w Bydgoszczy walczą o dach na głową. Przypadkiem odkryli, że budynek, w którym mieszkają od kilkudziesięciu lat, ma zostać wyburzony. Usłyszeli od lokalnych urzędników, że nie mają prawa do zajmowanych od lat lokali, bo – ich zdaniem – budynek nie jest blokiem mieszkalnym, ale - hotelem. W jego miejscu, po wyburzeniu i po pozbyciu się dotychczasowych mieszkańców, których większość stanowią starsi ludzie, ma być postawiony dom spokojnej starości. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy