serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Paweł Kaźmierczak, „Czy ktoś nas usłyszy...”

Zatruta woda w studni, zniszczone uprawy...

Paweł Kaźmierczak, „Czy ktoś nas usłyszy...”

Zatruta woda w studni, zniszczone uprawy... ROZWIŃ

Paweł Kaźmierczak, „Czy ktoś nas usłyszy...”

Zatruta woda w studni, zniszczone uprawy zbóż, uszkodzony dom i samochody, a w końcu podpalenia – z tym od kilkunastu miesięcy zmaga się rodzina rolników z maleńkiej wsi Nowe Stojło obok Sokółki na Podlasiu. Jako jedyni docierają do kolejnych, podobnie poszkodowanych osób i okazuje się, że wskazują na tego samego sprawcę swoich nieszczęść. Pomimo dowodów, dzięki którym bez trudu ustalić można podejrzanego, śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Monika Skrzypczak, „Udar czy róża”

Lekarz neurolog z oddziału szpitalnego odsyła pacjenta z objawami udaru do... dermatologa. Stwierdził, że objawy to choroba skóry o nazwie – róża. Prokuratura, do której zwraca się rodzina poszkodowanego, uznaje opinię biegłych, w której stwierdzają, że doszło do błędu lekarza, ale według prokuratora nie jest to wystarczający powód do postawienia zarzutów. Dlaczego? Nawet gdyby lekarz nie pomylił się, udar i tak poczyniłby spustoszenia w organizmie... Śledztwo umorzono.

Andrzej Mańkowski, „Siła wyższa”

Zbigniew Krzymiński wraz z przejściem na zasłużoną emeryturę zaczął, jak sam mówi, „pić wódkę jak wodę z kranu”. Opowiada o swojej wędrówce na dno i trudnej drodze powrotnej. Dziś pomaga innym wytrzeźwieć.

Dorota Kaczor, „Pogotowie duchowe”

Niezwykłe pogotowie działające w powiecie kłodzkim, w okolicy wsi Nowy Gierałtów. Wsparcia udziela ksiądz Maciej Oliwa. Chodzi jednak nie tylko o duchową posługę, ale także integrację lokalnej społeczności. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy