serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

1. „Śmierć na raty” - autor Paweł Kaźmierczak.

Mieszkaniec Sieradza, który w wyniku...

1. „Śmierć na raty” - autor Paweł Kaźmierczak.

Mieszkaniec Sieradza, który w wyniku... ROZWIŃ

1. „Śmierć na raty” - autor Paweł Kaźmierczak.

Mieszkaniec Sieradza, który w wyniku udaru mózgu i upadku na twarde podłoże doznał pęknięcia czaszki, bezskutecznie czeka na fachową pomoc medyczną. Po 12 godzinach mężczyzna umiera. Żona podejrzewa, że tragiczne w skutkach lekceważenie zgłoszenia wynika z faktu, że męża pomylono z kimś innym. Kobieta relacjonuje, że gdy w końcu ekipa pogotowia dociera jest przekonana,że to nadużywający alkoholu mieszkaniec tego samego osiedla, noszący to samo imię i nazwisko, co jej zmarły mąż...2. „Nic się nie dzieje” - autor Jakub Ćwirlej.

Dławiący smród i dym unoszący się z zakładowych kominów od lat zatruwa im życie. Mieszkańcy Skawiny są przekonani, że za kaszel, astmy i plagę wielu innych schorzeń odpowiada jedna z firm znajdujących się w strefie przemysłowej. Ostatnio obawy te podsyciły wyniki badań zleconych przez urząd gminy. Z analiz przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagielońskiego wynika, że odsetek osób umierających na nowotwory i cierpiących na choroby układu krążenia w ostatniej dekadzie był tutaj wyższy niż w całej Małopolsce. Mieszkańcy protestują, stworzyli też własny system monitorowania i informowania się o zwiększonej emisji z kominów zakładowych.3. „Miałam takie piękne dłonie” - autor Justyna Andersz-Rychter.

„W poniedziałek byłam jeszcze u kosmetyczki. Zrobiłam sobie paznokcie. We wtorek poszłam do pracy. W środę już nie miałam rąk”. Tak w skrócie o wypadku opowiada pani Natalia. To jednak nie jest cała prawda o bohaterce reportażu. O swoim ogromnym nieszczęściu potrafi mówić z dużym dystansem i nie bez poczucia humoru...4. „Jak leci?” - autor Monika Meleń.

W reportażu opowiemy niezwykłą historię lekarza urologa, Piotra Chłosty, który z miłości do swojej pracy i muzyki rockowej stworzył niezwykłą mieszankę profilaktyki i dobrej zabawy, czyli Festiwal Kulturo w Krakowie. To ewenement na skalę światową. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy