Paweł Kaźmierczak „To jest męka”
W centrum Zabrza dochodzi do brutalnego zabójstwa młodego lekarza. Mężczyzna wraca...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Paweł Kaźmierczak „To jest męka”
W centrum Zabrza dochodzi do brutalnego zabójstwa młodego lekarza. Mężczyzna wraca...

Paweł Kaźmierczak „To jest męka”
W centrum Zabrza dochodzi do brutalnego zabójstwa młodego lekarza. Mężczyzna wraca... ROZWIŃ

Paweł Kaźmierczak „To jest męka”
W centrum Zabrza dochodzi do brutalnego zabójstwa młodego lekarza. Mężczyzna wraca ze spotkania ze znajomymi, obok pętli autobusowej wchodzi do baru po kebab. Tam, bez powodu, zostaje zaatakowany przez dwóch mężczyzn – biją go pięściami, kopią, uderzają jego głową o betonową ścianę. Nad jego ciałem przybijają sobie piątki, śmieją się. Sąd uznaje jednak, że to nie zabójstwo, a pobicie. Jeden z napastników, po złożeniu zeznań zostaje wypuszczony na wolność. Od razu ucieka za granicę. Czy na tak wyjątkową pobłażliwość wymiaru sprawiedliwości mógł mieć wpływ fakt, że jego brat pracuje w komendzie, która badała tę sprawę?

Justyna Szubert-Kotomska „Odkupienie”
Młoda matka zostaje skazana za posiadanie i handel marihuaną. Za kratami ma spędzić prawie 4,5 roku. Na przestrzeni lat kobieta przeszła wewnętrzną przemianę - głównie za sprawą syna. Od ośmiu lat nie wzięła żadnego środka odurzającego, nie pije alkoholu, nie pali papie-rosów. Jeśli trafi do więzienia, jej siedmioletni syn zostanie umieszczony w domu dziecka. Czy za grzechy rodziców powinny płacić dzieci?

Dorota Grabowska „Mur niesprawiedliwości”
Starsze małżeństwo zostaje zamurowane we własnym domu. Wszystko za sprawą zuchwałych sąsiadów, którzy nabyli część nieruchomości, graniczącą z własnością seniorów. Sprawę przez lata badają urzędy i sądy, które za każdym razem przyznają rację zamurowanym. Niestety na nic wyroki i opinie urzędników. Lokalni oligarchowie nie dają za wy-graną. Cel jest jeden - przejąć nieruchomość.

Jakub Ćwirlej „Jak w piekle”
Zgliszcza obozu jenieckiego w Ołeniwce, klatki czekające w Mariupolu na żołnierzy Azowstalu, film z bandytą w rosyjskim mundurze, który kastruje ukraińskiego jeńca – to nagrania, które w ostatnich tygodniach wstrząsnęły światem. Mimo tak jawnych dowodów zbrodni i pogwałceń międzynarodowego prawa, Rosja konsekwentnie zaprzecza, żeby miała coś wspólnego z aktami barbarzyństwa, a wtóruje jej – co szokujące – organizacja broniąca praw człowieka... ZWIŃ