serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

„Śmierdząca sprawa”, Jakub Ćwirlej

Duszą się, dostają mdłości, chorują. Potworny fetor od...

„Śmierdząca sprawa”, Jakub Ćwirlej

Duszą się, dostają mdłości, chorują. Potworny fetor od... ROZWIŃ

„Śmierdząca sprawa”, Jakub Ćwirlej

Duszą się, dostają mdłości, chorują. Potworny fetor od lat zatruwa życie mieszkańców Kubic i Domaszkowic koło Nysy na Opolszczyźnie. Gnojowica z pobliskiej fermy trzody chlewnej zalega na polach wokół ich miejscowości tygodniami. Właściciel fermy, która liczy prawie 10 tysięcy świń, aby ominąć przepisy, podzielił potężną hodowlę na pięć mniejszych gospodarstw. W efekcie hektolitry nieczystości wylewane są na pola, które nie są nawet w stanie przyjąć takich ilości nawozu, a nadmiar spływa rowami melioracyjnymi do niżej położonych miejscowości oraz Nysy Kłodzkiej.

„Powrót z piekła”, Ernest Saj

Kończy się koszmar polskiego kapitana. Andrzej Lasota, oskarżony o przemyt ponad 200 kg kokainy, spędził w meksykańskim więzieniu o zaostrzonym rygorze ponad półtora roku. W końcu doczekał się wyroku – został uniewinniony ze wszystkich zarzutów. Teraz wreszcie wrócił do Polski i zgodził się porozmawiać przed kamerą.

„Pediatra z wyrokiem”, Katarzyna Handerek

Maciej T., pediatra z Lubelszczyzny został prawomocnie skazany na 2 lata więzienia za doprowadzenie 14-letniej dziewczynki do tzw. innej czynności seksualnej. Mimo to, skazany lekarz nigdy nie trafił do więzienia. Co więcej – nadal przyjmuje pacjentów. Nastolatka kilkakrotnie podejmowała już próby samobójcze.

„Nowy dom”, Monika Meleń

Państwo Barbara i Bartłomiej Świder wychowują trójkę nieuleczalnie chorych dzieci, które cierpią na śmiertelną chorobę - tzw. Zespół Leigha. Są przykute do łóżeczek, nie są w stanie samodzielnie ani jeść, ani oddychać. Sześcioosobowa rodzina mieszka w 16-metrowym pomieszczeniu z kuchnią na pierwszym piętrze starego już domu. Kilka miesięcy temu rodzice postanowili poruszyć niebo i ziemię i rozpocząć budowę nowego domu. W akcję zaangażowali się najbliżsi, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz nasi widzowie. To dzięki ich dobrej woli udało się ukończyć budowę, tak że już wiosną rodzina będzie mogła wprowadzić się do nowego domu. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy