serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Paweł Kaźmierczak, „Zakładnik – ucieczka”

Powrócimy do historii polskiego przedsiębiorcy, który po trzech...

Paweł Kaźmierczak, „Zakładnik – ucieczka”

Powrócimy do historii polskiego przedsiębiorcy, który po trzech... ROZWIŃ

Paweł Kaźmierczak, „Zakładnik – ucieczka”

Powrócimy do historii polskiego przedsiębiorcy, który po trzech miesiącach pobytu w więzieniu, od niemal półtora roku, bez wyroku i żadnych obciążających go dowodów, przebywa w areszcie domowym w Iraku. Artur Lara, wykorzystując nieuwagę funkcjonariuszy miejscowych służb bezpieczeństwa, którzy go pilnują, podejmuje dramatyczną decyzję. Po niebezpiecznej i męczącej ucieczce dziś jest już w Polsce – dziękuje dziennikarzowi za pomoc.


Andrzej Tomczak, „Sto metrów od kałuży”

Pan Grzegorz marzył o wybudowaniu domu. Zakupił piękną działkę „poza miastem”.
Gdy chciał przystąpić do stawiania nieruchomości dowiedział się, że urzędnicy bez jego zgody i wiedzy zmienili przeznaczenie ziemi. Jednym z powodów stał się mały stawik, który wykopał właściciel na własnej działce. Mężczyzna, podobnie jak kilkanaście innych osób, stracił możliwość jej zabudowy – bo jak się nagle okazało się, że zakupione działki mają być przekazane pod tzw. „zieleń”.


Dominik Piechowicz, „Wybrałam ulicę”

Reportaż to opowieść o niezwykłej drodze życiowej pani Ewy Sumińskiej. Drogi, która prowadziła od kilkunastoletniej bezdomności, życia bez dachu nad głową w warszawskich parkach i na ulicach, do niezależności, odzyskania mieszkania, sensu życia i szans na karierę artystyczną.


Ernest Saj, „Nigdy nie poddam się”

Wracamy do historii Mateusza, chłopaka, który po mimo przeciwności losu i choroby postanowił walczyć o swoje. Po emisji reportażu, do naszej redakcji zgłosił się producent muzyczny, który zaproponował pomoc w spełnieniu największego marzenia Mateusza. ZWIŃ