serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Ernest Saj, „Lokale bez kluczy”

Zarządy budynków oddają do dyspozycji Dariusza R. strychy, które...

Ernest Saj, „Lokale bez kluczy”

Zarządy budynków oddają do dyspozycji Dariusza R. strychy, które... ROZWIŃ

Ernest Saj, „Lokale bez kluczy”

Zarządy budynków oddają do dyspozycji Dariusza R. strychy, które on ma wyremontować a potem sprzedać, i część pieniędzy zwrócić do zarządów. Znajduje chętnych na zakup mieszkań, pobiera od chętnych kwoty adekwatne do wartości nieruchomości, które mają być inwestowane w remont. Ale oszust remontów nie przeprowadza, pieniędzy oddać nie chce, a nabywcy nie mają żadnych praw do mieszkania. Proceder trwa już wiele lat.

Izolda Czmok-Nowak, „Droga krwi”

Leśna – niepozorna wieś w powiecie żywieckim stała się fenomenem na skalę europejską. Na 3300 mieszkańców 700 osób jest zarejestrowanych w bazie dawców szpiku kostnego. To więcej niż jedna piąta! A wszystko za sprawą księdza Piotra Sadkiewicza, który od 17 lat zajmuje się organizowaniem akcji krwiodawstwa oraz wpisywania się do banku szpiku kostnego. Jak widać z sukcesem.

Dominik Piechowicz, „Wydrukuję pani rękę”

Reportaż to historia niezwykłego młodego człowieka – Michała Raczkiewicza, który postanowił wydrukować rękę dla swojej nauczycielki. Jako 14-letni chłopak uczestniczył w projekcie naukowym w swoim gimnazjum. Zainspirowany projektem postanowił we własnym domu skonstruować i wydrukować na drukarce 3d mechaniczną rękę dla swojej nauczycielki – pani Pauliny. Paulina Malinowska-Kowalczyk, która uczy w szkole Michała języka hiszpańskiego, rękę straciła w dzieciństwie. Została amputowana z powodu choroby nowotworowej. Michał to niezwykły młody człowiek. Niezwykły ze względu na swoje umiejętności jak i motywacje. Reportaż jest nie tylko opowiadaniem o tym, czego się podjął i jak zrealizował swój projekt. Będzie również próbą projekcji tego, jak może wyglądać jego przyszłość, jako naukowca i człowieka.

Monika Meleń, „Waleczna Ola c.d.”

Wracamy też do historii „Walecznej Oli”, dziewczynki, która walczy ze swoja niepełnosprawnością i w Czechach miała przejść operacje kręgosłupa. Niestety operacja się nie odbyła z powodu choroby anestezjologa, a inni lekarze uznali, że ryzyko zabiegu jest zbyt duże.

Monika Skrzypczak, „Mela c.d”

Wracamy też do historii małej Amelki, która urodziła się z wadami kończyn. Jedynym sposobem na odtworzenie rączki i nóżki dziewczynki była operacja w Stanach Zjednoczonych, na którą jednak nie było stać rodziców. Po emisji programu udało się uzbierać część pieniędzy na operację, której termin wyznaczono na kwiecień 2019 r. Od pełnej kwoty za operacje pozostało jeszcze ok. 100 tys. zł. ZWIŃ