Dominik Piechowicz, „Państwu, nie wynajmiemy”

Paulina Kanasz od urodzenia jest niewidoma, a...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Dominik Piechowicz, „Państwu, nie wynajmiemy”

Paulina Kanasz od urodzenia jest niewidoma, a...

Dominik Piechowicz, „Państwu, nie wynajmiemy”

Paulina Kanasz od urodzenia jest niewidoma, a... ROZWIŃ

Dominik Piechowicz, „Państwu, nie wynajmiemy”

Paulina Kanasz od urodzenia jest niewidoma, a jej mąż, Kamil - cierpi na epilepsję. Choć, jak twierdzą, należy im się najem mieszkania po zmarłej cioci, władze spółdzielni mieszkaniowej „Jaroty” w Olsztynie chcą ich wyrzucić na bruk. Nie pomaga nawet to, że małżeństwo płaci regularnie czynsz, a z regulaminu spółdzielni wynika, że lokal w pierwszej kolejności powinien zostać im przydzielony.

Ernest Saj, „Komornik ponad prawem”

W Siedlicach koło Węgorzyna doszło do brutalnej interwencji policji podczas komorniczej egzekucji. Krzysztof Horbacz, właściciel gospodarstwa rolnego, został wielokrotnie porażony paralizatorem przez funkcjonariuszy. Po pięciu latach prawnych batalii, sąd przyznał rację rolnikom z Siedlic, którzy złożyli skargę na działania komornika. Jak się okazało, niesłusznie zabrał on właścicielom gospodarstwa maszyny rolnicze. Zdaniem sądu, zajęty sprzęt był niezbędny do utrzymania rodziny i nie powinien podlegać egzekucji.

Dorota Grabowska, „Tęczowy kocyk”

Nie ma stópki tak małej, by nie mogła pozostawić śladu - to motto przyświeca założycielkom fundacji Tęczowy kocyk z Namysłowa, która zrzesza wolontariuszki zajmujące się przygotowaniem ubranek, rożków oraz czapeczek dla dzieci z wadami letalnymi i hiper - wcześniaków. Są to tak małe rzeczy, że nie można ich kupić w żadnym sklepie. To właśnie dzięki nim rodzice po stracie mają w co otulić swoje maleństwa. Pod opieką fundacji znajduje się ponad 300 punktów w całej Polsce. Jak mówią założycielki fundacji, ich zadaniem jest otulić najmniejsze dzieci świata w celu ich godnego pożegnania.

Bożydar Pająk, „1000 km przez polskie góry”

Łukasz Supergan przemierzył już spory kawał świata, głównie - solo. Jako pierwszy w historii przeszedł całe Karpaty. Doszedł na nogach z Warszawy do Hiszpanii. Wytyczał też trasy przez góry w Europie i w Azji oraz zdobywał szczyty na wysokości pięciu kilometrów. Tej zimy, jak większość turystów, pozostał w kraju i postanowił zmierzyć się polskimi górami - przejść je całe w pojedynkę, ponad 1000 kilometrów zimą w śniegu w dwa miesiące, od Sudet po Bieszczady. W dzień - marsz, a nocleg - głównie pod gołym niebem. To jego wyzwanie. Pokonał już ponad połowę trasy. Udało się nam go złapać z kamerą m.in. pod Babią Górą, najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich. ZWIŃ