serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Paweł Kaźmierczak: „Nieznana wnuczka”
Podpułkownik Leszek Mroczkowski pseud. „Andrzej” miał 89 lat. Był powstańcem warszawskim...

Paweł Kaźmierczak: „Nieznana wnuczka”
Podpułkownik Leszek Mroczkowski pseud. „Andrzej” miał 89 lat. Był powstańcem warszawskim... ROZWIŃ

Paweł Kaźmierczak: „Nieznana wnuczka”
Podpułkownik Leszek Mroczkowski pseud. „Andrzej” miał 89 lat. Był powstańcem warszawskim i jednym z najbardziej znanych żyjących weteranów powojennego podziemia antykomunistycznego, w tym słynnego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Zmarł w Bielsku-Białej, gdzie w grudniu ubiegłego roku na czas pandemii przeniósł się z żoną z Warszawy. Po jego śmierci, Maria Mroczkowska, wdowa po oficerze, wróciła do stolicy. Okazało się, że starsza kobieta nie może dostać się do ich własnego mieszkania. Jej klucz nie pasuje do zamka w drzwiach, a w jej domu mieszka nieznana rodzina z czwórką dzieci. Z dnia na dzień Maria Mroczkowska została bez dachu nad głową. Stołeczni urzędnicy potwierdzają, że dzicy lokatorzy bezprawnie przebywają w mieszkaniu wdowy, ale nie mają możliwości prawnych, aby ich stamtąd usunąć.Anna Żakowiecka-Krysiak: „Skazane na śmierć”
W okolicach Drohiczyna na Podlasiu setki zwierząt padło od trucizny. Wszystko wskazywało na to, że sprawcy działali z premedytacją. Trutka zawierała silnie toksyczny karbofuran, i była przygotowana tak, aby zabić. Po ponad rocznym śledztwie, prokuratura postawiła pierwsze zarzuty. Na razie usłyszeli je funkcjonariusze publiczni: Mariusz J. , policjant z lokalnej komendy oraz Sylwester Z. , zastępca starosty Siemiatycz.Katarzyna Handerek: „Pod stołem”
Tematem kolejnego reportażu jest nielegalny handel nieruchomościami. Fałszowanie i poświadczanie nieprawdy w dokumentach oraz transakcje warte setki tysięcy złotych, po których nie ma śladu. Handel na czarno na rynku nieruchomości jest wyjątkowo trudny do ścigania, ponieważ wszystkie strony są zainteresowane utrzymywaniem w tajemnicy prawdziwych wielkości transakcji. Dziennikarce Magazynu Ekspresu Reporterów udało się udokumentować proceder nielegalnego handlu nieruchomościami z pominięciem fiskusa. Zapis dziennikarskiej prowokacji stał się podstawą wszczęcia śledztwa przez prokuraturę.Monika Meleń: „Wiktor walczy”
3-letni Wiktorek Szczechowiak z Węgierskiej Górki jest chory na SMA typu pierwszego. To najgorsza odmiana rdzeniowego zaniku mięśni. Jedynym ratunkiem na zatrzymanie choroby jest nowatorska terapia genowa, jednak koszt takiego leczenia jest kolosalny. To ponad 9 milionów złotych. Rodzina Wiktorka sama nigdy nie zdołałaby uzbierać takiej kwoty, a czas ucieka. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy