Ernest Saj, „Kozioł ofiarny”

Błagalny list z prośbą o pomoc wysyła do naszej...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Ernest Saj, „Kozioł ofiarny”

Błagalny list z prośbą o pomoc wysyła do naszej...

Ernest Saj, „Kozioł ofiarny”

Błagalny list z prośbą o pomoc wysyła do naszej... ROZWIŃ

Ernest Saj, „Kozioł ofiarny”

Błagalny list z prośbą o pomoc wysyła do naszej redakcji bezdomny - były wojskowy. Twierdzi, że pewnego dnia zasnął w krzakach nieopodal miejsca, w którym doszło do zabójstwa, a policja i prokuratura przypisały mu winę za coś, czego nie zrobił. W tej sprawie brakuje motywu, główny świadek kilkukrotnie zmienia zeznania, a kluczowe dowody znikają. Czy to możliwe, że niewinny mężczyzna stał się ofiarą urzędniczej pogoni za statystykami?

Paweł Kaźmierczak, „Wycena człowieka”

Jechali na własny ślub do Gdyni. Niestety, doszło do tragicznego wypadku. Pan młody zginął na miejscu, a jego przyszła żona trafiła do szpitala. Dziś porusza się o kulach i czeka na kolejne operacje. Tymczasem lekarz orzecznik z firmy ubezpieczeniowej uznał, że kobieta jest w pełni wyleczona i nie należy jej się odszkodowanie.

Justyna Andersz-Rychter, „Świńska sprawa”

Eksperymentalne badania na świniach miały pomóc leczyć skoliozy u dzieci. W rzeczywistości dziesiątki zwierząt było głodzonych i sparaliżowanych. Zmowę milczenia odważył się przerwać jeden z lekarzy weterynarii, który pracował przy badaniach i w tajemnicy dokumentował katorgę świń.

Agniesza Gola, „Jedno marzenie”

6-letni Oskar od urodzenia mierzy się z zespołem FAS, a od 2 lat przebywa w rodzinie zastępczej. Biologiczni rodzice zgotowali mu w jego krótkim życiu prawdziwe piekło. Dziś chłopiec ma tylko jedno marzenie. Chce - jak każde dziecko – mieć swoją mamę i swojego tatę. ZWIŃ