Paweł Kaźmierczak, „Mam układy”

Od ponad roku Sąd Rejonowy w Toruniu nie może...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Paweł Kaźmierczak, „Mam układy”

Od ponad roku Sąd Rejonowy w Toruniu nie może...

Paweł Kaźmierczak, „Mam układy”

Od ponad roku Sąd Rejonowy w Toruniu nie może... ROZWIŃ

Paweł Kaźmierczak, „Mam układy”

Od ponad roku Sąd Rejonowy w Toruniu nie może rozpocząć procesu jednego z mecenasów wraz z synem, którzy są oskarżeni o oszustwa. Mężczyźni przedstawiają zwolnienia lekarskie, choć – jak ustaliliśmy – są w znakomitej kondycji zdrowotnej. Poszkodowani uważają, że ta sytuacja to kolejny przykład niewydolności wymiaru sprawiedliwości.


Paweł Gregorowicz, „Granica bankructwa”

Przez byłego zleceniodawcę i Urząd Skarbowy firma Sławomira Wawrucha stanęła na granicy bankructwa. Przedsiębiorca nie ma z czego żyć, a fiskus żąda od niego dodatkowo 400 tys. zł podatku, od sumy, której nigdy nie otrzymał. Wystawiał faktury, za które nigdy nie dostał zapłaty. Skarbówka naliczyła mu jednak podatek za pełną kwotę kontraktu. Okazuje się, że nie jest jedynym biznesmenem postawionym w takiej sytuacji.


Andrzej Tomczak, „Patent na słowo”

To, że opatentowujemy wynalazek wydaje się normalne, bo chcemy mieć do niego prawo. Co innego z opatentowaniem słów. Okazuje się, że przypadku słów, do togo często używanych, powoduje to ogromne konsekwencje. Pani Agnieszka twierdzi, że wymyśliła słowo „tortownia” i opatentowała go, jednocześnie odbierając wszystkim innym możliwość posługiwania się nim.


Małgorzata Wiśniewska, „Cud mózgu”

Mariusz przez 9 miesięcy był w śpiączce po tragicznym wypadku rowerowym. Jest kolejnym pacjentem olsztyńskiej kliniki, któremu wszczepiono stymulator mózgu. Wyniki tego zabiegu zaskakują nie tylko lekarzy. ZWIŃ