serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

„Kto za to odpowie?”, Dominik Piechowicz

Życie pod jednym dachem ze szczurami,...

„Kto za to odpowie?”, Dominik Piechowicz

Życie pod jednym dachem ze szczurami,... ROZWIŃ

„Kto za to odpowie?”, Dominik Piechowicz

Życie pod jednym dachem ze szczurami, które niszczą fundamenty, przegryzają podłogi i penetrują pomieszczenia. Brzmi to jak scena z horroru, ale dla państwa Łohinowiczów z Jerzmanowej k. Głogowa to tragiczna rzeczywistość. Wszystko wskazuje na to, że plaga szczurów przywędrowała do mieszkańców kanałami należącymi do gminy, która zobowiązała się do ich regularnej deratyzacji. Jednak, jak się okazuje, nigdy to nie nastąpiło. Dziś gminni urzędnicy rozkładają ręce i uchylają się od jakiejkolwiek odpowiedzialności.

„On sam tego nie zrobił”, Paweł Kaźmierczak

Ciało 19-letniego Irka zostało odnalezione przy wejściu do Doliny Strążyskiej w Zakopanem, na skraju lasu - w styczniu 2019 roku. Mimo, że śledztwu towarzyszyły karygodne błędy, prokuratura umorzyła sprawę. Uznała, że doszło do samobójstwa i nic nie wskazuje na udział innych osób w śmierci młodego mężczyzny. Alicja Karkoszka, jego matka, od ponad dwóch lat próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakich naprawdę okolicznościach i z jakiego powodu zginął jej syn.

„Wabik”, Władysław Rybiński

Mission Decoy to jej pseudonim podczas akcji. Prywatnie jest dorosłą kobietą, prowadzi dom i wychowuje trójkę dzieci. W wolnym czasie, zajmuje się zbieraniem dowodów, które prowadzą do zatrzymań pedofili. Działa w ramach jednej z nieformalnych grup zajmujących się ich wyłapywaniem w polskim internecie. Codziennie spędza długie godziny w sieci, gdzie przybiera różne tożsamości i rozmawia z potencjalnymi zwyrodnialcami. Słyszy rzeczy, których nikt nie powinien słyszeć, a już na pewno nie mała dziewczynka, za którą zwykle się podaje na czatach i forach internetowych.

„Zamknięty Pąk”, Dorota Grabowska

Joanna Pąk, kiedy była dzieckiem, nikt w nią nie wierzył. Kobieta od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Mimo poważnych ograniczeń ruchowych, nauczyła się pisać stopą, ukończyła studia pedagogiczne, a dziś jest szanowaną i wielokrotnie nagradzaną poetką. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy