serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Faustyna Szebesta - Kowalska, „Lokatorka, cz. 2”

Wracamy do historii pani Karoliny, która...

Faustyna Szebesta - Kowalska, „Lokatorka, cz. 2”

Wracamy do historii pani Karoliny, która... ROZWIŃ

Faustyna Szebesta - Kowalska, „Lokatorka, cz. 2”

Wracamy do historii pani Karoliny, która przez 2 ostatnie lata próbowała odzyskać mieszkanie, okupowane i zadłużone przez dziką lokatorkę. Nasza bohaterka chce odzyskać chociaż część długu. Działając zgodnie z literą prawa na miejscu zdarzeń pojawia się więc komornik, policja, a także ślusarz. Ale okazuje się, że przepisy są tak nieprecyzyjne, a ich interpretacje przez policję i komornika różnią się. Finalnie przedstawiciele obu instytucji odjeżdżają, a pani Karolina zostaje wyłącznie ze ślusarzem. Podejmuje decyzję o wejściu do lokalu... Jak ta sprawa się skończy?

Dorota Kaczor, „Bliźniaczki”

Sprawa absurdalnych praktyk przy przyznawaniu stopnia niepełnosprawności. Dwie młode dziewczyny. Przyjaźnią się. Jedna mieszka we Wrocławiu, druga w Warszawie. Obie mają za sobą koszmar choroby nowotworowej, w efekcie której każda z nich straciła nogę. Obie stanęły przed stosowną komisją ZUS. Oli od razu przyznano znaczny stopnień niepełnosprawności, Ewę uznano za zbyt sprawną na taki znaczny stopień. Urzędnicy uznali, że skoro sama mówi, że pewne rzeczy może wykonywać, to przyznano jej stopień umiarkowany niepełnosprawności i tym samym pozbawiono ją wielu uprawnień należnych znacznie niepełnosprawnym.

Krzysztof Glondys, „Szczęścia trzeba się nauczyć”

To idea, która przyświeca Sandrze i Witoldowi. Oboje są osobami niewidzącymi. Podjęli decyzję kontrowersyjną dla wielu osób, żeby zaprosić do swojego życia Ksawerego. Chłopczyk przyszedł na świat obarczony genetycznym ryzykiem wady wzroku, ale też pojawił się w rodzinie, która wierzy, że Ksawery może być z nimi prawdziwie szczęśliwy. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy