serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Maciej Piotrowski, „Eksmisja”
Starszy pan, zgodnie żyjący z rodziną, mieszkający wspólnie z córką i wnukami...

Maciej Piotrowski, „Eksmisja”
Starszy pan, zgodnie żyjący z rodziną, mieszkający wspólnie z córką i wnukami... ROZWIŃ

Maciej Piotrowski, „Eksmisja”
Starszy pan, zgodnie żyjący z rodziną, mieszkający wspólnie z córką i wnukami w jednym lokalu, postanawia skonsolidować kredyt. Udaje się w tym celu do doradców bankowych. Po 5 miesiącach umiera, a córka i wnukowie dowiadują się, że muszą opuścić mieszkanie, które zajmują, ponieważ jego właścicielami są teraz doradcy bankowi. Rodzina sprawę kieruje do prokuratury, śledztwo o przejęcie lokalu trwa, ale procedura nie zatrzymuje innej – eksmisyjnej i rodzina dosłownie traci dach nad głową. Nie wiadomo, czy dziadek został oszukany, czy doradcy wykorzystali jego naiwność? My przy okazji reportażu rozmawiamy z mecenasem Lechem Obarą, który wyjaśni, na co zwracać uwagę podpisując umowy np. przy tzw. hipotece odwróconej, aby nie zostawić rodziny w tak dramatycznej sytuacji jak ta przedstawiona w reportażu.

Andrzej Tomczak, „Głaz, zemsta i zamach”
Reportaż tragifarsa o pewnej awanturze sąsiedzkiej w Spadoszynie koło Ciechanowa. Małżeństwo z Warszawy kupiło tam dom i postanowiło odkupić od sąsiadki, pani Genowefy część pola uprawnego. Pani Genowefa nie zgodziła się, i wtedy małżeństwo w zemście zrzuciło wielki głaz na drogę dojazdową do domostwa pani Genowefy oraz wielu innych mieszkańców. Okazało się bowiem, że fragment tej drogi należy do małżeństwa. W sprawę włączył się sąd i starosta ciechanowski, który walczy o przywrócenie drogi mieszkańcom i polubowne załatwienie sprawy.


Anna Żakowiecka-Krysiak, „Życie malowane obrazem”
Gosia - matka, malarka, używająca do wszystkich czynności wyłącznie stóp. Darek –kochający mąż, również zmagający się z niepełnosprawnością i ich urocza córeczka. Razem podróżują po kraju, pokazując młodzieży w szkołach ile znaczą: wiara, nadzieja i miłość. To historia o sile rodziny. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy