Gwiazdą muzyczną odcinka jest Alicja Majewska. Opowiada o piosenkach: „Wszystko może się stać”, „Chce się...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

kulturalni.pl  20.04.2019

Gwiazdą muzyczną odcinka jest Alicja Majewska. Opowiada o piosenkach: „Wszystko może się stać”, „Chce się...

kulturalni.pl 

20.04.2019

Gwiazdą muzyczną odcinka jest Alicja Majewska. Opowiada o piosenkach: „Wszystko może się stać”, „Chce się... ROZWIŃ

Gwiazdą muzyczną odcinka jest Alicja Majewska. Opowiada o piosenkach: „Wszystko może się stać”, „Chce się żyć”, „Lubię wracać, tam gdzie byłam”, którą wykonała ze Zbigniewem Wodeckim na Festiwalu w Opolu i „Przed nocą i mgłą” z serialu „07 zgłoś się”. Rozmawiamy również o świętach w domu artystki.


Małgorzata Jaszczołt kustosz PME, etnografka opowiada o zwyczajach związanych z Wielkanocą. Rozmawiamy o regionalnych niuansach np. zwyczaju chodzenia na groby na Podlasiu czy rozpoczynaniu śniadania wielkanocnego od polizania soli na Podhalu.


Maria Dębska i Mirosław Zbrojewicz opowiadają o przygotowaniach do spektaklu „Borys Godunow” w Teatrze Polskim. Przedstawienie w reżyserii międzynarodowej sławy niemieckiego inscenizatora Petera Steina, twórcy słynnej monumentalnej „Orestei” i „Fausta” wystawionego na EXPO w Hanowerze w 2000 r., będzie największą i najbardziej wymagającą produkcją artystyczną na polskich repertuarowych scenach dramatycznych w ostatnich 30 latach.


Wojciech Pszoniak i Andrzej Strzelecki zapraszają do TVP Polonia na Teatr Telewizji pt.: „Paradiso”.


Dr Adam Czyżewski dyrektor PME w Warszawie opowiada o wystawie pt.: „Czas świętowania i Porządek rzeczy” w kontekście powracania mody na rzemiosło, o tym, że muzeum podejmuje współcześnie żywe tematy, osadzając je w tradycji. ZWIŃ