serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Informacje kulturalne  19.03.2019

Niezwykła historia o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie doczekała się przeniesienia na kinowe ekrany. Koprodukcja Telewizji...

Informacje kulturalne 

19.03.2019

Niezwykła historia o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie doczekała się przeniesienia na kinowe ekrany. Koprodukcja Telewizji... ROZWIŃ

Niezwykła historia o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie doczekała się przeniesienia na kinowe ekrany. Koprodukcja Telewizji Polskiej „Miłość i miłosierdzie” pokazuje nieznane do tej pory fakty z życia świętej i przybliży widzom narodziny kultu Bożego Miłosierdzia. Jego premierę zaplanowano na 29 marca.
Stolica krótkiego metrażu na najbliższe sześć dni przeniosła się do Poznania. Powód? Short Waves Festival, czyli najbardziej treściwy przegląd krótkiego kina w Polsce. Festiwal potrwa do 24 marca. 
Był tort, byli goście i niespodzianki. W Muzeum Narodowym w Krakowie świętowano 150. rocznicę urodzin wybitnego polskiego malarza i witrażysty – Józefa Mehoffera. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło chrześniaka artysty, Wiesława Zadęckiego, który niedawno podarował muzeum 9 prac artysty.
Masz pomysł na spektakl? Zgłoś się do Teatru WARSawy, gdzie rusza Społeczna Scena Debiutów! To nowa przestrzeń dla młodych twórców z różnych dziedzin sztuki, którzy pod okiem profesjonalistów będą przygotowywali swoje pierwsze premiery.
XVIII-wieczna Kapa z Kęt łączy dwie wybitne osobowości króla Jana III Sobieskiego i św. Jana Kantego. To jeden z najpiękniejszych przykładów kapy liturgicznej z tureckiej tkaniny. Zabytek wiąże ze sobą bogactwo orientalnego materiału i niezwykłą historię. W końcu można go oglądać w pełnym blasku.
Zadebiutowała w 2009 roku we Włoszech, gdzie zaśpiewała partię Mimi w operze Pucciniego Cyganeria, później koncertowała z orkiestrą symfoniczną pod batutą włoskiego dyrygenta, Maestro Enrico De Mori. Dziś, polska sopranistka Dominika Zamara, koncertuje na całym świecie.ZWIŃ