serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Informacje kulturalne  09.08.2017

Jak wyglądała polska sztuka w nadziei na wolność i demokrację? Jak broniła się przed zniewoleniem,...

Informacje kulturalne 

09.08.2017

Jak wyglądała polska sztuka w nadziei na wolność i demokrację? Jak broniła się przed zniewoleniem,... ROZWIŃ

Jak wyglądała polska sztuka w nadziei na wolność i demokrację? Jak broniła się przed zniewoleniem, zanim została podporządkowana radzieckiej strefie wpływów? Na wystawie „Szczeliny wolności” zaprezentowano prace artystów tworzących tuż po II wojnie światowej. Artystów, którzy przed 1950 rokiem cieszyli się jeszcze swobodą ekspresji twórczej.

Kto spędza wakacje na Roztoczu powinien się udać do malowniczej miejscowości Szczebrzeszyn, gdzie „Cała nadzieja w literaturze”. Pod takim hasłem odbywa się trzecia edycja - Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Nad wszystkimi wydarzeniami czuwa duch Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza, patronów tegorocznej edycji imprezy. Inspiracją do wyboru patronów stała się książka „ Najlepiej w życiu ma Twój Kot”.

Najciekawszą formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia – z takiego założenia wychodzą organizatorzy interdyscyplinarnego festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. Impreza gości na Zamku Królewskim w malowniczej scenerii Arkad Kubickiego i ogrodów królewskich. Przez wszystkie sierpniowe weekendy widzowie będą mogli zobaczyć przegląd najciekawszych trendów i różnorodnych wizji artystycznych ZWIŃ

Załaduj następne