Bez słów, bez instrumentów – zamiast tego polifoniczne dźwięki, które wzruszają do łez. Za nami...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Informacje kulturalne  05.07.2017

Bez słów, bez instrumentów – zamiast tego polifoniczne dźwięki, które wzruszają do łez. Za nami...

Informacje kulturalne 

05.07.2017

Bez słów, bez instrumentów – zamiast tego polifoniczne dźwięki, które wzruszają do łez. Za nami... ROZWIŃ

Bez słów, bez instrumentów – zamiast tego polifoniczne dźwięki, które wzruszają do łez. Za nami premiera najnowszego przestawienia Teatru Pieśń Kozła w reżyserii Grzegorza Brala. „Hamlet – komentarz” to nowatorska interpretacja szekspirowskiego arcydzieła. Akcja rozgrywa się dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu. W teatrze Pieśń Kozła tekst jest jedynie pretekstem do opowiedzenia historii i sensów, które są poza słowami. Nie inaczej jest w przypadku Hamleta.

3000 gości z ponad 190 krajów. 11 dni obrad. W Krakowie trwa 41. Sesja Komitetu Światowego Unesco. To pierwszy raz, gdy Polska jest gospodarzem spotkania, podczas którego ważą się losy światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Podczas obrad zapadną decyzję dotyczące wpisu wyjątkowych dóbr kultury i przyrody na listę UNESCO. O ten zaszczytny tytuł starają się 34 miejsca z całego świata: pierwotne lasy bukowe w Karpatach. I jedyny obiekt z Polski: dawna kopalnia ołowiu w Tarnowskich Górach.

„Oddanie głosu dzieciom” – to główny cel edukacyjno – artystycznego projektu Brave Kids. Do Polski przyjechały dzieci z siedemnastu krajów świata. Wiele z nich pochodzi z ubogich rodzin, różnią się kulturami, religiami i tradycją, ale łączy je jedno – chęć poznania i wspólnego tworzenia ponad barierami. Brave Kids uczy szacunku, tolerancji i pokory, a przede wszystkim zaraża pozytywną energią!

Na zakończenie zapraszamy do Krakowa, gdzie startuje kolejna edycja Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Na 20 festiwalowych koncertach wystąpi blisko 100 muzyków reprezentujących państwa z 4 kontynentów. Wydarzenie to wspólna inicjatywa Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Stowarzyszenia Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji. ZWIŃ