W ostatnich latach pogłębia się ciekawe zjawisko socjologiczne, z którego wynika że Polacy są coraz...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

W ostatnich latach pogłębia się ciekawe zjawisko socjologiczne, z którego wynika że Polacy są coraz...

W ostatnich latach pogłębia się ciekawe zjawisko socjologiczne, z którego wynika że Polacy są coraz... ROZWIŃ

W ostatnich latach pogłębia się ciekawe zjawisko socjologiczne, z którego wynika że Polacy są coraz bardziej zadowoleni ze swojego życia na poziomie prywatnym, a jednocześnie rośnie ich niezadowolenie na poziomie życia społecznego. Skąd ta rozbieżność? Czy cierpimy na społeczną schizofrenię? A może te dwie sfery naszego życia - prywatna i społeczna - wbrew pozorom nie spotykają się ze sobą tak często? 
Deklarujemy szczęście osobiste i zadowolenie ze zdobytego statusu, a jednak w życiu społecznym i politycznym oczekujemy jakiejś dużej zmiany. Pokazały to wyraźnie wybory prezydenckie i parlamentarne. Polacy wybrali kandydatów i partie bliższe tradycyjnym, konserwatywnym wartościom. Czy mamy do czynienia ze swoistym „zwrotem konserwatywnym”?

Gdzie możemy dzisiaj odnaleźć wartości i wzorce postępowania? Dlaczego młode pokolenie chętnie głosowało na partie prawicowe i konserwatywne? Czy to znak, że nie dostali od starszego pokolenia konkretnej światopoglądowej propozycji i poszukują na własną rękę wartości tradycyjnych? 
O tym wszystkim porozmawiają prowadzący: Katarzyna Janowska i Max Cegielski oraz ich goście: Jacek Dehnel – pisarz, tłumacz, Marta „Marika” Kosakowska – wokalistka, autorka tekstów, prof. Janusz Czapiński – socjolog, prof. Małgorzata Boguni-Borowska – socjolog, kulturoznawca, Joanna Lichocka – posłanka, publicystka, Aleksander Doba – inżynier, podróżnik. 
Gościem specjalnym programu będzie Krystyna Janda. ZWIŃ