serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Co czytać?  27.05.2014

W ostatnim odcinku rozmowa o:

„Pielgrzymie” Terry’go Hayes’a,

„Okruchach raju” Tanyi Valko,

Co czytać? 

27.05.2014

W ostatnim odcinku rozmowa o:

„Pielgrzymie” Terry’go Hayes’a,

„Okruchach raju” Tanyi Valko, ROZWIŃ

W ostatnim odcinku rozmowa o:

„Pielgrzymie” Terry’go Hayes’a,

„Okruchach raju” Tanyi Valko,

„Gdzie jesteś, Bernadette” Marii Semple.Zaczynamy historią człowieka, który nie istnieje, ale ….. tylko on może uratować ludzkość – czyli „Pielgrzym” Terry’go Hayes’a. Bogusław Bednarek i Andrzej Jóźwik – dziennikarz i socjolog, spróbują wyjaśnić, w ramach jakiego gatunku literackiego należy zaklasyfikować tę powieść, dlaczego takie „apokaliptyczne narracje” cieszą się od lat niesłabnącym powodzeniem oraz skąd bierze się mit herosa, mogącego uratować świat od zagłady.


„Okruchy raju” to najnowsza powieść Tanyi Valko – ukrywającej się pod tym tajemniczym pseudonimem absolwentki Uniwersytety Jagiellońskiego. Tym razem pisarka umieściła akcje swej powieści w Indonezji i innych krajach Azji Południowo – Wschodniej. O czym jest ta powieść, a zwłaszcza o różnicach między europejskim, a azjatyckim stylem myślenia, które na jej kartach odnajdujemy, opowiada Kinga Michalska-vlogerka.


Bernadette Fox nie cieszy się dobrą reputacją. Jej własny mąż, guru w środowisku Microsoftu, uważa, że jest niesłychanie uparta. Uwielbia swa piętnastoletnią córkę – Bee, która marzy o wyprawie na Antarktydę, współpracuje z wirtualną asystentką z Indii. Pewnego razu…po prostu znika. O książce „Gdzie jesteś, Bernadette” rozmawiają Bogusław Bednarek i Urszula Glensk, dziennikarka. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy