Słabi

Kim są tytułowi „słabi” ze sztuki Magdaleny Drab? To ludzie, jakich wielu dookoła nas. Banalni i udręczeni własną banalnością, nieumiejący zmierzyć się z szarą codziennością.

Popadający, a może tylko uciekający w depresję. Pragnący miłości i lepszego życia są zarażeni śmiercią, choć strach przed nią całkowicie ich paraliżuje. Główna bohaterka sztuki, to kobieta, która po urodzeniu dziecka popada w depresję. Ta depresja izoluje ją od rodziny i innych ludzi. Czy jednak na pewno macierzyństwo staje się przyczyną jej choroby? A może już wcześniej wykazywała słabość polegającą na byciu wrażliwym w świecie, w którym za siłę uważa się atrofię uczuć i prymitywizm zachowań?

Sztuka Magdaleny Drab zwyciężyła w prestiżowym konkursie Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2017 roku.

Spektakl został nagrodzony za reżyserię (Arkadiusz Biedrzycki), pierwszoplanową rolę kobiecą (Karolina Kominek), zdjęcia (Filip Załuska) oraz muzykę (Teoniki Rożynek) podczas 3. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2019 roku. W tym samym roku zdobył również nagrodę Silver Remi w kategorii Dramatic na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston.
AUTORKA TEKSTU: Magdalena Drab, ZDJĘCIA: Filip Załuska, SCENORGRAFIA: Justyna Elminowska, KOSTIUMY: Elżbieta Szurpicka,
MONTAŻ: Marcin Sucharski, MUZYKA: Teoniki Rożynek, DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Aleksander Musiałowski