Polowanie na karaluchy (2021)

Sztuka Janusza Głowackiego w reżyserii Michała Szcześniaka. Najnowsza realizacja telewizyjna dramatu napisanego w 1985 roku przenosi akcję do realiów XXI wieku.Inscenizacja Michała Szcześniaka łączy estetykę filmu psychologicznego oraz serialu komediowego. Przeniesienie akcji dramatu do współczesnej rzeczywistości pozwala zobaczyć smutny portret dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Ona – aktorka stołecznego teatru i On – uznany pisarz, postanawiają opuścić Polskę. Emigrują do Nowego Jorku. Nie sądzili, że uciekając przed kredytami, które zaciągnęli w przekonaniu o wiecznej hossie, skończą zamknięci w małym mieszkaniu w dzielnicy dilerów, prostytutek, złodziei i artystów. Powoli stają się niewolnikami kłamstw o rzekomym sukcesie, które sami rozpowszechniają w sieci. Bezsenność i lęk wywołują u nich paranoję.

Spektakl „Polowanie na karaluchy” jest reżyserskim debiutem Michała Szcześniaka w Teatrze Telewizji. Wraz z nim debiutują: Piotr Trojan grający rolę Onego, operator filmowy odpowiedzialny za zdjęcia Grzegorz Hartfiel, kompozytorka Agata Kurzyk oraz montażystka Svetlana Topor.

W spektaklu wystąpili także: Wiktoria Gorodeckaja jako Ona, Piotr Głowacki, Sebastian Stankiewicz, Marta Ojrzyńska, Lech Łotocki, Martyna Peszko, Modest Ruciński oraz Karolina Kominek.


Autor: Janusz Głowacki

Scenariusz: Michał Szcześniak, Robert Urbański

Reżyseria: Michał Szcześniak

Scenografia: Wojciech Żogała


Czas: 80 minut


Premiera: 10.01.2022