Koncert życzeń

Autorski spektakl Beaty Dzianowicz to historia trzech sióstr spotykających się w rodzinnym domu na Śląsku z okazji komunii ich córek.


Los sióstr ułożył się zupełnie inaczej, choć dzieciństwo było wspólne. Najstarsza prowadzi rodzinny dom i opiekuje się ojcem, z którym jest w ustawicznym konflikcie. Katarzyna Herman tworzy kreację w roli kobiety, która umożliwiając młodszym siostrom odejście z domu musiała pogrzebać własne marzenia.

Trzy siostry to trzy różne światy, odmienne jak sukienki córek na komunijną uroczystość. Przygotowując ją młode kobiety dzielą się doświadczeniami. Utarczki przy gotowaniu pierogów niepostrzeżenie przechodzą w rozmowę o prawdziwych, trudnych wyborach. Wyznania o mężczyznach dotykają wiary i jej miejsca w życiu młodych kobiet. Wszystkie są samotne, ale tylko jedna dlatego, że tak wybrała. Dlaczego w spektaklu nie ma w ogóle ich rówieśników? Czemu nie dzielą ich trosk i radości?

Władysław Kowalski w roli ojca jako jedyny reprezentuje tutaj świat mężczyzn. Finałową sceną spektaklu jest jego rozmowa z najstarszą córką, odsłaniająca prawdziwe uczucia. Portret rodzinny w kuchennym wnętrzu, z pięknym zdjęciami Jacka Petryckiego, kryje niejedną tajemnicę.Autorski spektakl Beaty Dzianowicz to historia trzech sióstr spotykających się w rodzinnym domu na Śląsku z okazji komunii ich córek.
Autor: Beata Dzianowicz 
Reżyseria: Beata Dzianowicz 
Zdjęcia: Jacek Petrycki 
Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński 
Kostiumy: Bożena Pędziwiatr 
Muzyka: Krzysztof Suchodolski 
Opieka artystyczna: Maciej PieprzycaCzas: 65 min.

Rok produkcji: 2009