Koncert życzeń

Autorski spektakl Beaty Dzianowicz to historia trzech sióstr spotykających się w rodzinnym domu na Śląsku z okazji komunii ich córek.

Los sióstr ułożył się zupełnie inaczej, choć dzieciństwo było wspólne. Najstarsza prowadzi rodzinny dom i opiekuje się ojcem, z którym jest w ustawicznym konflikcie. Katarzyna Herman tworzy kreację w roli kobiety, która umożliwiając młodszym siostrom odejście z domu musiała pogrzebać własne marzenia.
Trzy siostry to trzy różne światy, odmienne jak sukienki córek na komunijną uroczystość. Przygotowując ją młode kobiety dzielą się doświadczeniami. Utarczki przy gotowaniu pierogów niepostrzeżenie przechodzą w rozmowę o prawdziwych, trudnych wyborach. Wyznania o mężczyznach dotykają wiary i jej miejsca w życiu młodych kobiet. Wszystkie są samotne, ale tylko jedna dlatego, że tak wybrała. Dlaczego w spektaklu nie ma w ogóle ich rówieśników? Czemu nie dzielą ich trosk i radości?
Autor: Beata Dzianowicz ; Zdjęcia: Jacek Petrycki; Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński; Kostiumy: Bożena Pędziwiatr; Muzyka: Krzysztof Suchodolski Opieka artystyczna: Maciej Pieprzyca