Klik-klak

Komedia, którą napisał Jarosław Abramow-Newerly, satyryk, pisarz, kompozytor. Autor był współtwórcą Studenckiego Teatru Satyryków i jednym z czołowych twórców „polskiej szkoły słuchowisk”. Stworzył kilkadziesiąt sztuk teatralnych. Wraz z Agnieszką Osiecką napisał „Piosenkę o okularnikach”.
Dla Teatru Telewizji sztukę wyreżyserował w 1980 r. Ryszard Ber, który skrócił ją w porównaniu z wersją sceniczną. Jedyną rolę żeńską Ber powierzył Marii Malickiej, gwieździe przedwojennego teatru.
Urocza starsza pani o romantycznym imieniu Kornelia (Maria Malicka) zaprasza na uroczysty wieczór trzech byłych mężów (Jan Świderski, Henryk Borowski, Bronisław Pawlik). Zapewne pragnie troszkę zaimponować swojemu młodemu sublokatorowi, który nie jest jej obojętny. Tak się składa, że wyznaczona data spotkania jest jednocześnie dniem rocznicy jej kolejnych ślubów. A to stwarza naturalną okazję do wspomnień i rozrachunku z przeszłością. Chwile sentymentalnych wzruszeń i zadumy przeplatają się z momentami zabawnych spięć między uczestnikami wspólnej kolacji. Bezpretensjonalna komedia, świetne aktorstwo.

Autor: Jarosław Abramow-Newerly
Reżyseria: Ryszard Ber
Realizacja telewizyjna: Alicja Ślężańska
Scenografia: Marcin Stajewsk
Kostiumy: Ewa Zaborowska
Dźwięk: Marita Lipcówna, Andrzej Biłat
Charakteryzacja: Renata Zygmunciak, Irena Podbielska

Premiera: 1980 r.

Czas trwania: 62 min.