Złotopolscy

W rozmowie z żoną Grzegorz wyjawia, że w zachowaniu Marty widzi dużo fałszu. Marta uśmiecha się nawet do tych, których nie lubi - nie jest to jednak główny powód jego niechęci do pracy w kawiarni.
Izabella przychodzi do Agaty z interesującą propozycją i Agata nie ma już do niej pretensji, że źle zachowała się wobec Marty. Izabella po rozmowie ze Stanisławem Gwisem namówiła go na terapię w klinice Radka. Okazuje się aktor cierpi na brak akceptacji otoczenia. Radek spotyka się z Gwisem w kawiarni Marty i Marta słyszy fragmenty ich rozmowy. Kiedy Radek mówi, że ma pierwszego pacjenta, Marta myśli, że Radek rozmawia o niej z Gwisem i jest tym oburzona.
Wiesiek przyjeżdża do Froteckiego i przeprasza za zachowanie swoich podwładnych.
Kiedy Agata odwiedza Martę w kawiarni tłumaczy Marcie, że w rozmowie Radka z Gwisem nie chodziło o nią, tylko o Gwisa, który ma stany depresyjne i będzie pierwszym pacjentem Radka.
Między Marcysią a Waldkiem kolejne nieporozumienie. Marcysia chce, żeby dzieci chodziły do prywatnego przedszkola, a Waldek jest temu przeciwny. Zagniewany idzie spać do stajni.