Rozbite marzenia. 1918-1939

Rok 1936. W Związku Radzieckim panuje atmosfera strachu. Komunistyczny terror dotyka praktycznie każdą rodzinę i nikt nie może czuć się bezpieczny. W Hiszpanii wybucha krwawa wojna domowa, która staje się areną walki między dwoma wrogimi ideologiami – faszyzmem i komunizmem.
Po ucieczce z obozu w Dachau, Hans Beimler publikuje swoje wspomnienia, które stają się ważnym świadectwem nazistowskiego terroru. Wierząc w komunistyczne ideały wyjeżdża do Hiszpanii by walczyć po stronie republikanów. Widząc jednak terror i działania przysłanych z Moskwy dowódców, coraz bardziej zaczyna wątpić w ideologię której poświęcił całe swoje życie.
W Moskwie młody student medycyny Stepan Podlubny zostaje zmuszony do donoszenia na swoich kolegów i bliskich. Nadzieją na wyrwanie się z uwikłania we współpracę z bezpieką staje się dla niego małżeństwo z dziewczyną o dobrym, robotniczym pochodzeniu.
Edith Wellspacher kończy studia medyczne w Wiedniu i rozpoczyna praktykę na oddziale ginekologicznym. W Austrii w której coraz mocniej do głosu dochodzą zwolennicy narodowych socjalistów z Niemiec, jej miłość do żydowskiego lekarza staje się coraz większym problemem.
Młoda brytyjska arystokratka Unity Mitford zostaje jedną z bliskich przyjaciółek Adolfa Hitlera. Choć w Niemczech narasta terror, a Berlin w pełni otwarcie łamie postanowienia traktatu wersalskiego i prowadzi rozwinięty program zbrojeń, Unity nie ma zamiaru wyjeżdżać do Anglii.
W Paryżu Marcel Jammet nadal współpracuje z francuskim wywiadem i zbiera materiały na gości swojego domu publicznego. Postanawia jednak zacząć walczyć o swoją niezależność.