Rajskie klimaty

sezon 1 odcinek 1

Do Wrocławia Marta przeprowadziła się niespełna rok temu wraz ze swoją ciotką Krystyną Wójcik i jej synami: Alkiem i Adamem. Rodzina założyła tam dobrze prosperującą fabrykę śrubek, kupiła duży dom. W Rajsku został trzeci z synów Krystyny, Andrzej, który wyraźnie nie pasuje do miastowych krewnych.

Chłopak założył rodzinę, ale w małym miasteczku trudno mu znaleźć popłatne zajęcie. Mimo to odrzuca propozycje Adama oferującego mu posadę w rodzinnym biznesie. Wielkomiejskim życiem najbardziej zachłystuje się Alek, który jeździ teraz szpanerskim motocyklem i szasta forsą, próbując zagłuszyć pewne bolesne wspomnienia. Niestety, zadłuża się również u niewłaściwych ludzi, co niebawem pociągnie za sobą poważne konsekwencje.

Pewnego dnia w Rajsku pojawia się Piotr, który po rocznym pobycie w Ameryce wrócił właśnie do miasteczka. Od Michała, swego dobrego znajomego, dowiaduje się, że rodzina Wójcików przeniosła się w tym czasie do Wrocławia. Michał podaje mu ich nowy adres. Piotr dociera tam wieczorem, licząc, że swoją wizytą sprawi domownikom miłą niespodziankę. Drzwi otwiera mu Alek, który na powitanie daje mu potężny cios w twarz.