Plebania

Wiki sprawdza połączenia lotnicze z Warszawy do Omska. Ponad dziesięć godzin lotu dla starszego mężczyzny może być wyczerpujące. Magda opowiada Wiki historię Batury i Nataszy. Batura prosi proboszcza o pomoc. Chce sprzedać swoje siedlisko za 6 tys.,więc potrzebuje pieniędzy. Proboszcz nie może tego zrobić. Dziewczyny wpadają na pomysł, żeby sprzedać stare meble Batury. Kiedy Martyniuk i Machejko rozmawiają w restauracji o Nowackim, ten staje w drzwiach. Zaczyna opowiadać, co wydarzyło się w ostatnich dniach. Grzybowa liczy tacowe. Do kuchni wchodzi proboszcz z Baturą. Mówią o młynie. Grzybowa byłaby zainteresowana jego kupnem, ale wpierw chce go obejrzeć. Koledzy Nowackiego nie wierzą w jego opowieść. Naśmiewają się z niego. Oburzony Nowacki wychodzi.
Grzybowa krytycznie ocenia budynek. Magda przedstawia dziadkowi swój pomysł. Decydując się na jej rozwiązanie będzie musiał jednak czekać na pieniądze cały tydzień.
Szczepan kłóci się z Mariuszem. Nie chce dopuścić do tego, aby Justynie stała się krzywda. Grzybowa próbuje się targować z Baturą. On jednak twardo się upiera przy 6 tysiącach. Damian chce wiedzieć jak stoją sprawy. Okazuje się, że Mariusz z nikim nie rozmawiał i nie chce się w to mieszać. Uważa, że jest to jedynie problem Damiana. Nie zamierza też oddawać pieniędzy. Kupnem młyna jest zainteresowana również Magda. Grzybowa uważa, że skoro była pierwsza, to ona ma prawo do nabycia siedliska. Na komisariat przychodzi Szczepan. Chce złożyć zeznanie w sprawie Justyny.