Plebania

Wiktor śpi w łódce nad brzegiem Bystrawy, budzi go pogwizdywanie Aleksa. Chłopak wyjaśnia Aleksowi, dlaczego nie podrzucił Jance narkotyków. Aleks i Siergiej już mu jednak nie ufają. Boją się, że mógł ich wsypać. Siergiej wciąga Wiktora do wody.
Józefina podaje Oldze, Antkowi i proboszczowi śniadanie. Wszyscy są w posępnych nastrojach. Przeżywają tajemnicze zniknięcie Wiktora.
Karolina i Janka postanawiają przełożyć datę ślubu. Józefina nie może w to uwierzyć, nie chce, żeby zmarnowało się jedzenie, które przygotowała. Proboszcz namawia ją jednak, żeby uszanowała decyzję młodych.
Aleks i Siergiej wrzucają narkotyki do torby Janki. Wiktor się broni. Aleks grozi mu, że jeśli nie wykona zadania, wróci na Białoruś. Karze mu zadzwonić do Janki i wziąć udział w uroczystości.
Do domu Henryka przychodzą Felicja i Patryk. Rozmawiają o ewentualnej adopcji Patryka. Wala i Henryk chcieliby na próbę zaprosić Patryka na wakacje. Felicja jest sceptycznie nastawiona do tego pomysłu.
Piotr i Barbara martwią się o córkę.
Karolina i Janka przynoszą im radosną wiadomość o odnalezieniu Wiktora. Piotr chce go przesłuchać, ale Barbara przekonuje go, żeby wstrzymał się z tym do zakończenia ceremonii ślubnej.