Plebania

Józek bezskutecznie stara się namówić żonę, żeby zrezygnowała z pracy w gospodzie i zajmowała się tylko domem. Hania mimo wszystko postanawia pracować jako barmanka. Prosi Gosię o pomoc w zorganizowaniu opieki nad dziećmi. Tymczasem Józek próbuje namówić Joannę, aby wyjechała w podróż poślubną. W czasie jej nieobecności będzie więcej czasu spędzał w pracy. Zmusi to Hanię do pozostania w domu. Wkrótce jednak na posterunek przychodzi Hanka. Korzystając z obecności komendanta chce podzielić z Józkiem domowe obowiązki. Nie jest to łatwe, ale w końcu Hania dopina swego.
Kasia prosi Henryka o pomoc w wykonaniu makiety zamku. Henryk postanawia zrealizować swoje marzenie i zrobić zamek z kostek cukru. Wykorzystuje do tego celu cały zapas cukru w kostkach, jaki jest w urzędzie gminy.
Kama nie może zrozumieć, dlaczego Irka chce walczyć o wspólny majątek. Tłumaczy dziewczynie, że w ten sposób zniszczy męża, którego przecież kiedyś kochała. Irka jednak z uporem trwa przy swoim. W mieszkaniu pojawia się Informatyk, znajomy Irki z knajpy. Chce jej pomóc podczas rozwodu. Dziewczyna odrzuca jego propozycję i wyjeżdża do Hrubielowa. Mężczyźnie bardzo na Irce zależy. Wyciąga od Kamy informacje, gdzie ma się odbyć rozprawa. Zamierza pojawić się w sądzie.