Plebania

Po wyjeździe Krystyny Wala ma problemy wychowawcze z Kasią. Stara się przemówić dziewczynce do rozsądku. Tłumaczy, że obawia się o jej zdrowie. Krystyna może po powrocie pomyśleć, że źle się zajęła jej córką. Kasia obiecuje, że będzie grzeczna i nie sprawi już więcej klopotów.
Do gospody przychodzi iluzjonista Leopold. Chce zaangażować Patrycję do nowych występów. Pati jednak nie jest zainteresowana dalszą współpracą z Leopoldem. Ma ambicje, aby zostać iluzjonistką. Nie chce być tylko uśmiechniętą asystentką. Prosi Leopolda, żeby dał jej szansę i pozwolił wystąpić w tulczyńskiej gospodzie. Jej występ robi furorę, choć nie wszystko idzie po jej myśli.
Dorota, matka Joanny przeprasza proboszcza, że nie ochrzciła córki zgodnie z tradycją i sprawiła tyle kłopotów przed ślubem córki. Ma do siebie ogromny żal, że nie wychowywała Joanny. Teraz martwi się o ich wzajemne relacje. Czy po tylu latach nieobecności można wszystko naprawić? Zwłaszcza, że znów musi wyjechać za granicę i przez dłuższy czas nie będą się widziały. Przed wyjazdem Dorota zdradza Joannie swoją tajemnicę. We Włoszech ma jeszcze 10 - letnią córkę, siostrę Joanny.