Plebania

Jola chce czynnie uczestniczyć w życiu Krystyny i Kasi. Odwiedza wraz z nimi mieszkańców plebani. Krystyna daje proboszczowi kopertę z pieniędzmi na odprawienie mszy dziękczynnej. Proboszcz jednak nie chce wziąć pieniędzy. Krystyna kiedyś obiecała odbyć pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Powinna się nad tym zastanowić. Gdy proboszcz zostaje sam, zagląda do niego Jola. Wspomina dawne, szkolne czasy. Nie może zrozumieć, dlaczego Antoni został księdzem. Wyznaje, że była w nim szaleńczo zakochana. Przed dalszym rozpamiętywaniem przeszłości proboszcz wymawia się brakiem czasu. Musi jechać do Brzezin spowiadać parafian. Jola postanawia się przed nim wyspowiadać.
Krystyna proponuje Joli wspólną pieszą pielgrzymk do Częstochowy.. Jola jest zaskoczona tą propozycją i niezadowolona.
Jagoda nie może się skupić na pracy. Wciąż myśli o Jurku. Sandra zaprasza ją do gospody. Tam dziewczyny spotykają pijanego Jurka. Jagoda zaczyna kokietować Rumcajsa. Między mężczyznami dochodzi do bójki.
Nowacki jest już zmęczony sławą. Nawet wikary chce z nim przeprowadzić wywiad. Nowacki boi się, że prawda wyjdzie na jaw. Prosi Maliszewskiego, aby opowiedział mu przebieg całej akcji ratunkowej. Ten opowiada mu całe zdarzenie ze szczegółami. Potem między mężczyznami dochodzi do sprzeczki. Maliszewski wygania Nowackiego z domu.