Plebania

Joanna jedzie z Dorotą do domu. Rozmawiają o ślubie i prezentach. Nagle na drogę wbiega człowiek. Okazuje się, że jest to kierowca tira. Przed chwilą ukradziono mu samochód z całym ładunkiem. Joanna zgłasza przestępstwo. Kierowca prowadzi ją na miejsce rabunku. Okazuje się, że złodzieje są jeszcze przy samochodzie. Joanna próbuje ich zatrzymać strzelając w opony. Na miejsce przyjeżdża komendant i Józek. Piotr zawozi Joannę do kościoła. Na miejscu przestępstwa zostaje Józek.
W gospodzie trwają przygotowania do przyjęcia weselnego. Krystyna jest już zmęczona obecnością Joli w gospodzie. Problemy dawnej koleżanki zaczynają ją już irytować. Prosi Janusza, żeby zajął się Jolą. Kobieta jest wniebowzięta. Tracz odprowadza ją do swojej limuzyny. Jednak to Rumcajs będzie ją oprowadzał po okolicy.
Trwa łączona ceremonia chrztu, komunii i ślubu. Joanna i Osa są szczęśliwi. Piotr przypuszcza, że za udaną akcję z odbiciem tira Joanna otrzyma awans. W prezencie ślubnym Joanna dostaje od Tracza kluczyki od tira.