Plebania

Irek straszy Kubę paralizatorem. W końcu dowiaduje się, na jakie hasło można dokonać zakupu narkotyków. Potem spotyka się z Natą i usiłuje od niej kupić heroinę. Dziewczyna nie reaguje na znaki, jakie jej daje. Gdy wreszcie dowiaduje się, o co Irkowi chodzi, mówi mu, że nie handluje narkotykami.
Osa i Joanna przynoszą wszystkie dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego. Brakuje im tylko zaświadczenia o zakończeniu nauk przedmałżeńskich. Okazuje się, że młodzi mają całkiem inne podejście do spraw planowania rodziny, niż to głosi kościół. Proboszcz robi im wykład na temat środków zapobiegania ciąży. Po tym wykładzie proboszcz uważa, że młodzi mają już zaliczony kurs przedmałżeński. Brakuje jeszcze świadectwa chrztu Joanny. Po wyjściu z plebanii Osa namawia Joannę, aby zadzwoniła do swojej matki i wyjaśniła tę sytuację. Joanna zrobi to po raz pierwszy od 8 lat.
Julka przynosi Kubie zupę. Kuba próbuje ją namówić, aby go wyswobodziła. Julka przypomina mu, w jaki sposób wciągnął ją w brudny świat narkotyków. Opowiada mu o piekle detoksu. Kuba zaczyna się domyślać, po co Irkowi narkotyki. Chce uzależnić Kubę od narkotyków, tak jak Kuba uzależnił jego córkę.