Plebania

Babcia jest zaniepokojona nieobecnością Kuby. Policjantka Joanna wypytuje o niego Natę. Dziewczyna mówi, że Kuba Wnuk miał się spotkać w sprawie pracy z Irkiem Malinowskim. Joanna dzwoni do mężczyzny. Irek twierdzi jednak, że chłopak nie przyszedł na wyznaczone spotkanie. Tymczasem Irek przetrzymuje Kubę w swojej piwnicy. Drażni go paralizatorem, aby wymusić na nim informacje o sprzedaży narkotyków. W pewnej chwili Irek dzwoni do babci Kuby. Kobieta słysząc przeraźliwe krzyki wnuczka , mdleje. Proboszcz wzywa policję Józek i Joanna postanawiają rozpocząć poszukiwania. Irek wciąż przesłuchuje Kubę pomagając sobie paralizatorem. Nie chce wyjawić motywów swojego działania . Joanna i Józek odwiedzają Irka. Nie mają wobec niego żadnych podejrzeń. Siedzącego w piwnicy Kubę pilnuje Julka. Pyta go, czy ją pamięta. Chłopak jednak jej nie poznaje.
Teresa nadal się waha, czy powiedzieć mężowi prawdę. Dzieli się swymi obawami z proboszczem. Ksiądz namawia ją, aby powiedziała prawdę. Grzybowa przypadkiem słyszy fragment rozmowy. Wzbudza to jej ciekawość.
Majka i Bartek postanawiają wyjechać z Tulczyna. Paweł stara się zatrzymać ukochaną córkę. Nie potrafi jednak zaakceptować jej związku z Bartkiem. A to jest warunek, który stawia Majka. Teresa zastaje męża załamanego i pijanego. Dowiaduje się, że Majka opuściła dom. Postanawia zapobiec rodzinnej tragedii.